پنج‌شنبه 05 فوریه 15 | 14:44

تهدید پادشاه اردن به جنگ بی‌امان علیه داعش

پادشاه اردن، ساعاتی پس از اعلام افزایش سطح مشارکت کشورش در ائتلاف ضد داعش تصریح کرد که دولت اردن در جنگ علیه این گروه تروریستی هیچ انعطافی به خرج نمی‌دهد و به شدت انتقام خواهد گرفت.


1423114635445_1-721825

پادشاه اردن، ساعاتی پس از اعلام افزایش سطح مشارکت کشورش در ائتلاف ضد داعش تصریح کرد که دولت اردن در جنگ علیه این گروه تروریستی هیچ انعطافی به خرج نمی‌دهد و به شدت انتقام خواهد گرفت.

ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن طی سخنانی اظهار کرد: خون معاذ الکساسبه پایمال نخواهد شد و پاسخ اردن به این جنایت وحشیانه، شدید خواهد بود چراکه داعش تنها با ما نمی‌جنگد بلکه در حال جنگیدن با دین حنیف اسلام و ارزش‌های آن است.

وی بعد از بازگشت از آمریکا در فرودگاه بین‌المللی اردن مورد استقبال هزاران اردنی قرار گرفت آنها با شعارهایی خواستار گرفتن انتقام خون کساسبه و حمله به داعش شدند.

پادشاه اردن تصریح کرد که کشورش برای حمایت از اعتقاد و ارزش‌های انسانی وارد جنگ با داعش می‌شود که این جنگ بدون هیچ ملایمتی خواهد بود و برای نابودی تمام داعشی‌ها و رساندن آنها به مجازاتشان کاملاً آماده است.

حسن شوبکی، مدیر دفتر الجزیره در این خصوص اعلام کرد که پادشاه اردن بعد از نشست با متعب زبن، فرمانده ارتش و تنی چند از مقامات امنیتی درباره بررسی راهکارهای اردن برای رویارویی با داعش این تهدید را مطرح کرد.

وی پس از بازگشت از سفر به آمریکا، دستور افزایش سطح نظامی و امنیتی در کشور را صادر کرد.

شوبکی افزود: پادشاه اردن درخصوص چگونگی واکنش به قتل الکساسبه و گسترش مشارکت در ائتلاف علیه داعش گفت‌وگو کرد چراکه اردن نقش مهم و اصلی در ائتلاف علیه داعش خواهد داشت.

وی تصریح کرد که در خصوص عملیات ویژه نیروهای اردنی و تلاش‌های امنیتی و اطلاعاتی و همچنین عملیات زمینی بحث و گفت‌وگو خواهد شد.

اکثر کارشناسان و تحلیلگران نظامی اعلام کردند که مداخله زمینی در مرحله کنونی خارج از توان اردن است و این کشور به تلاش‌های بین‌المللی در این خصوص نیازمند است.

پادشاه اردن در ادامه افزود که به نهادهای اردن و دستگاه‌های نظامی و سطح امنیتی کشور مطمئن است و به توانایی نهادهای ذی‌ربط برای حمایت از مردم اردن ایمان دارد.

پادشاه اردن در پایان ضمن اظهار افتخار به تمام خانواده‌های اردنی از همگان خواست تا در یک صف مقابل گروه‌های تروریستی بایستند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: