یکشنبه 08 فوریه 15 | 15:43

دورخیز تلسا برای استخدام کارمندان اپل

الون ماسک رییس شرکت تلسا سازنده خودروهای الکتریکی در چند سال اخیر بیش از 150 نفر از کارمندان شرکت اپل را به خدمت گرفته است.


13930521000639_PhotoA

الون ماسک رییس شرکت تلسا سازنده خودروهای الکتریکی در چند سال اخیر بیش از 150 نفر از کارمندان شرکت اپل را به خدمت گرفته است.

این رویکرد تلسا بسیار جالب توجه به نظر می رسد، زیرا هیچ شرکت فناوری دیگری تا این حد بر استخدام و به کارگیری کارمندان شرکت اپل اصرار نمی‌ورزد.

الون ماسک مدیر عامل این شرکت در توضیح موضوع و انگیزه‌های خود برای این کار گفته است فلسفه طراحی اپل قرابت فراوانی با فلسفه طراحی شرکت تلسا دارد و به همین دلیل این شرکت به استخدام کارمندان کناره گرفته اپل علاقمند است.

این شرکت در حال حاضر 10 هزار کارمند دارد که البته کارمندان سابق اپل بخش اندکی از آنها را تشکیل می‌دهند. جالب اینکه اپل تلاش کرده تعدادی از کارمندانش را مجددا به این شرکت بازگرداند، اما در این زمینه ناکام مانده و تنها عده ای محدود به اپل برگشته اند.

اپل حتی تلاش کرده با افزایش 60 درصدی حقوق و اعطای 250 هزار دلار پاداش آن دسته از کارکنانش که به تلسا رفته‌اند را راضی کند، اما توفیقی کسب نکرده است.

تلسا که در سال 2003 تاسیس شده به سرعت به یکی از برترین شرکت های خودروسازی جهان مبدل شده و علت اصلی این موفقیت طراحی و ظاهر خوب این خودروها از یک سو و کارآیی محصولات برقی آن است. این شرکت توانسته هزینه تمام شده تولیداتش را که از فناوری بالایی برخوردارند پایین نگهدارد.

Model 3 تازه ترین خودروی برقی این شرکت که در سال 2017 عرضه می شود 35 هزار دلار قیمت خواهد داشت.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: