پنج‌شنبه 12 فوریه 15 | 20:18
چارلز کراتامر:

یمن به سمت اتحاد با ایران پیش می‌رود

یک تحلیلگر مشهور آمریکایی در گزارشی تعطیلی سفارت آمریکا در یمن را یک عقب نشینی بزرگ خواند و تاکید کرد که یمن در مسیر اتحاد با ایران پیش می‌رود.


13931123000369_PhotoA

یک تحلیلگر مشهور آمریکایی در گزارشی تعطیلی سفارت آمریکا در یمن را یک عقب نشینی بزرگ خواند و تاکید کرد که یمن در مسیر اتحاد با ایران پیش می‌رود.

چالز کراتامر نویسنده و تحلیلگر نئومحافظه کار در گزارشی در شبکه فاکس نیوز نوشت: بسته شدن سفارت آمریکا در یمن یک فاجعه است چرا که در حال حاضر یمن در حال تبدیل شدن به یک متحد برای ایران است.

وی افزود: آنچه که در یمن رخ داده است به نوعی تحقیرآمیز است. تخلیه سفارت در صنعا شبیه تخلیه سفارت آمریکا در سایگون(ویتنام) نیست ولی این دست پاچگی یه جور عقب نشینی بود که خیلی با عجله انجام گرفت.

کراتامر اضافه کرد؛ این اتفاق دو مشکل اساسی ایجاد می‌کند؛ اول اینکه حمله به القاعده در شبه جزیره عربستان، که یکی از خطرناکترین هسته‌های القاعده در جهان هستند، را با دشواری مواجه می‌کند و مساله دوم که مهمتر هم است اینکه یمن را به سمت متحد شدن با ایران سوق می‌دهد چرا که حوثی‌ها که در حال تسلط بر دولت این کشور هستند، به ایران بسیار نزدیک هستند.

کراتامر همچنین می‌نویسد: ایران اخیرا از یمن همتزار با حزب الله لبنان سخن گفته است. این روشی است که ایران می‌خواهد در یمن پیاده کند. ما می‌بینیم که ایران اکنون در حال تسلط بر پایتختهای عربی در شمال منطقه عربی است. بغداد، دمشق، بیروت و اکنون صنعا در جنوب. وی مدعی شد که ما همچنین می‌بینیم که تمام کشورهای عربی متحد آمریکا از اردن گرفته تا کشورهای خلیج فارس توسط عوامل ایران محاصره شده‌اند. این یک شکست بزرگ است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: