شنبه 14 فوریه 15 | 14:26
رئیس خانه کاریکاتور ایران معتقد است:

از اسلام‌هراسی زمینه‌ای برای وحدت ایجاد کنیم

رئیس خانه کاریکاتور ایران معقتد است: می‌خواهند با ایجاد این تصویر و نزاع‌های داخلی بین گروه‌های اسلامی مخاطبانشان را از اصل اسلام دور و منزجر کنند.


139209171113278411696353

رئیس خانه کاریکاتور ایران معقتد است: می‌خواهند با ایجاد این تصویر و نزاع‌های داخلی بین گروه‌های اسلامی مخاطبانشان را از اصل اسلام دور و منزجر کنند.

در ادامه حمایت هنرمندان و ورزشکاران و اساتید حوزه و دانشگاه از کاروان‌های «سرزمین برادری» سیدمسعود شجاعی طباطبایی نیز به این موج پیوست.

رئیس خانه کاریکاتور ایران ضمن استقبال از ایده کاروان‌های «سرزمین برادری» گفت: این حرکت، اتفاق بسیار خوبی در کشور است و اولا زمینه‌ای می‌شود که ارتباط هنرمندان و اساتید دانشگاه و چهره‌های شاخص با مخاطبانی که از پایتخت دور هستند برقرار بشود و به نوعی تمرکززدایی صورت می‌گیرد و ثانیا هنرمندان هم با فرهنگ و آداب و رسوم قومیت‌های مختلف کشور آشنا می‌شوند.

سید مسعود شجاعی طباطبایی همچنین با اشاره به ضرورت موضوعی این کاروان‌ها اظهار داشت: مدت هاست کشورهای غربی با حمایت از اسلام رادیکال و گروه‌های تروریستی مثل داعش و القاعده در حال فاصله انداختن بین مسلمانان و بین شیعیان و اهل سنت هستند، در حالی که برای مثال در دنیای واقع ما در فلسطین کنار جنبش حماس قرار داریم که نماد بارز مقاومت اسلامی سنی مذهب است و در داخل کشور هم الگوی بسیار مناسبی از تعاملات حسنه میان شیعیان و اهل سنت کشور وجود دارد و بنابراین اختلافات مذهبی نباید باعث دوری و تنافر مسلمانان از یکدیگر شود.

این کاریکاتوریست و گرافیست برجسته کشور همچنین به موج اسلام هراسی که در سال‌های اخیر توسط بیگانگان ایجاد و مدیریت شده اشاره کرد و گفت: می‌خواهند با ایجاد این تصویر و نزاع‌های داخلی بین گروه‌های اسلامی مخاطبانشان را از اصل اسلام دور و منزجر کنند، ولی ما باید از این حربه علیه خودشان استفاده کنیم و از فضای اسلام هراسی زمینه‌ای برای وحدت و اتحاد ایجاد کنیم و برای پیروان همه مذاهب اسلامی تبیین کنیم که دشمنان ما هدفشان از بین بردن اصل اسلام است و از این جهت شیعه و سنی برایشان تفاوتی ندارد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: