پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹
شنبه ۲۵ بهمن ۹۳ | ۱۷:۳۸
سروری

برخی‌ها در کشور وکیل مدافع آمریکا شده‌اند

عضو شورای شهر تهران با اشاره به حملات برخی افراد به شعارهای مردمی در راهپیمایی 22 بهمن و نصب بیلبوردهای “عنایت آمریکایی” گفت: متاسفانه برخی‌ها در کشور نقش وکیل مدافع آمریکا را بازی می‌کنند.


13920229000162_PhotoA

عضو شورای شهر تهران با اشاره به حملات برخی افراد به شعارهای مردمی در راهپیمایی 22 بهمن و نصب بیلبوردهای “عنایت آمریکایی” گفت: متاسفانه برخی‌ها در کشور نقش وکیل مدافع آمریکا را بازی می‌کنند.

پرویز سروری عضو شورای شهر تهران با اشاره به حملات برخی افراد به شعارهای مردمی در راهپیمایی 22 بهمن و نصب بیلبوردهای “عنایت آمریکایی” گفت: متاسفانه برخی ها در کشور نقش وکیل مدافع آمریکا را بازی می کنند.

پرویز سروری اظهار داشت: طی چند روز اخیر بسیج شهرداری بیلبوردهایی را با عنوان عنایت آمریکایی در شهر نصب کرده است که بخشی از جنایات آمریکا علیه مردم کشورمان را به تصویر می کشد که مورد تایید میلیون ها تظاهر کننده تهرانی در مراسم باشکوه 22 بهمن هم قرار گرفت اما برخی ها گویا نسبت به این تابلوها و رویکرد انقلابی ملت ایران بغض و کینه عجیبی دارند.

وی ادامه داد: الان این دغدغه ذهنی جدی برای من بوجود آمده که آیا دوستان قرار است نماینده مردم باشند یا بلندگوی نظام سلطه و وکیل مدافع آمریکا.

عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: عنوان کرده اند که این تابلوها باعث تضعیف مذاکره کنندگان خواهد شد اما گویا آقایان اطلاع ندارند که این مواضع رسمی است که در مذاکرات اثر دارد نه مواضع گروه های داخلی. برعکس اتخاذ مواضع حساب شده نه تنها باعث تضعیف نمی شود بلکه دیپلماسی عمومی و پارلمانی، تقویت کننده دیپلماسی رسمی است. به تعبیری گروه های داخلی با دیپلماسی عمومی پاس سیاسی می دهند تا تیم مذاکره کننده گل بزند.

سروری گفت: امروز در حالی که مقامات رسمی آمریکا با لحن تهدید آمیز با ما سخن می گویند و هر روز ملت ایران را مورد توهین قرار می دهند عده ای در داخل وکیل مدافع آمریکا شده اند و حتی می گویند آمریکا دیگر آن دشمن سابق نیست و خوب شده است. گویا این آقایان حواسشان به کشور نیست یا اینکه خیلی مجذوب کدخدا شده اند وگرنه چه کسی است که خون تازه ریخته شده شهدای هسته ای را از یاد برده باشد یا چه کسی می تواند چشمش را بر تهدیدهای هر روزه و فتنه انگیزی آمریکا در جهان اسلام ببندد؟

نماینده مردم تهران در شورای اسلامی شهر گفت: جالب است وقتی دشمن وقاحت کرده و مردم ایران را تهدید می کند یا می گوید باید ایران را با بمب اتم مورد حمله قرار داد این آقایان ساکت هستند اما همین که چند بیلبورد در همراهی با مواضع ملت در شهر نصب می شود ناگهان صدای اعتراض آنها گوش عالم را کر می کند.

وی افزود: جالب است که می گویند شورا نباید وارد مسایل سیاسی شود. در جواب باید بگوییم از کی تا حالا دفاع از انقلاب، مردم و نظام جمهوری اسلامی سیاسی شده است؟ اگر این کار سیاسی است باید بگوییم ما افتخار می کنیم که سیاسی ترین مردم جهان هستیم.

سروری ادامه داد: به نظر ما آنچه مورد اعتراض مردم است نصب این بیلبوردها نیست بلکه مردم از رفتار دوگانه برخی آقایان نفرت دارند. آنها از جناح بندی و وارد کردن مدیریت شهری و شورا به بازی های سیاسی و حزبی انتقاد دارند نه از دفاع انقلابی از کشور و ملت.

عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: ما همواره از انقلاب و مردم در برابر زورگویان دفاع می کنیم و بار دیگر فریاد می زنیم نه تحریم نه ذلت ، مذاکره با عزت.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: