یکشنبه 15 فوریه 15 | 20:03
نگاهی به بیانیه مداخله‌جویانه وزارت خارجه آمریکانگاهی به بیانیه مداخله‌جویانه وزارت خارجه آمریکا

ایران است که باید علیه آمریکا بیانیه صادر کند

گویی آمریکا فراموش کرده اقدامات آن کشور موجب کشتار‌ مردم بی‌گناه در خاورمیانه شده و این ایران است که باید علیه آمریکا بیانیه صادر کند.


13910307000225_PhotoA

گویی آمریکا فراموش کرده اقدامات آن کشور موجب کشتار‌ مردم بی‌گناه در خاورمیانه شده و این ایران است که باید علیه آمریکا بیانیه صادر کند.

حسین آقامحمدی- دخالت در امور داخلی کشورها از جمله اموری بوده که هماره از سوی جامعه بین‌الملل محکوم شده است. اما گویی برخی از کشورهای جهان چشم خود را بروی حقوق بشر و حق آزادی و استقلال دولت‌ها بسته و گاه و بیگاه در امور داخلی کشورها دخالت می‌کنند.

اگر در کشوری مخالفان از طرفداران برخی کشورها مخصوصا آمریکا باشند می‌توانند هر کاری که می‌خواهند انجام دهند. مردم را بکشند، کشور را به آشوب بکشانند، اموال بیت‌المال را غارت کنند، اموال عمومی را نابود کنند، کشور را ویران کنند و …. هیچ کسی هم حق ندارد به آنها چیزی بگوید و حتی کار آنها را خلاف حقوق بشر بداند. اگر با این متخلفان برخورد شود آمریکا که زبانش تا چندی پیش در کام بود می‌گوید برخورد با قاتلان مردم خلاف حقوق بشر است. اما نمی‌گوید قتل مردم توسط طرفدارانش خلاف حقوق بشر است.

اگر در کشور دیگری دولت طرفدار آمریکا باشد هر کاری می‌تواند انجام دهد. مخالفان را سرکوب کند، به قتل برساند، زندانی کند، شکنجه کند و …. . همه اعمال دولت با رعایت حقوق بشر آمریکایی صورت می‌گیرد و قتل مردم بی‌گناه توسط دولت مشکلی ندارد و مخالفان دولتی که طرفدار آمریکا است به دلیل مخالفت با آمریکا باید بمیرند.

به راستی حقوق بشر آمریکایی چیست؟ اگر آمریکا موافق گروهی در یک کشور باشد آن گروه می‌تواند هر کاری انجام دهد و بازخواست نشود؟ اگر آمریکا با دولتی مخالف باشد آن دولت حق انجام هیچ کاری را ندارد ولو اینکه بیگانگان کشورش را مورد هجوم قرار دهند یا عده‌ای در داخل کشور مردم را به قتل برسانند و امنیت آن کشور را سلب کنند. آن دولت اگر با مهاجمان به کشورش مقابله کند از دید آمریکا جنگ طلب می‌شود. اگر با سلب کنند امنیت کشور و جان و مال مردم برخورد کند ناقض حقوق بشر می‌شود.

دراین حین هم رسانه‌های غربی – آمریکایی شروع به فعالیت می‌کنند که فلان کشور (مخالف آمریکا) ناقض حقوق بشر و جنگ طلب است. بعد سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا به میدان آمده و آن کشور مخالف خود را محکوم می‌کند که چرا با سلب کنندگان امنیت کشورتان (به زعم آمریکا مخالفانی که کاری نکرده‌اند) برخورد می‌کنید و اجازه نمی‌دهید مردم کشته شوند!

بعد هم سخنگوی کاخ سفید و بعد از آن وزیر امور خارجه و رئیس جهورش.

اگر دولت مورد نظر طرفدار آمریکا باشد، آمریکا و رسانه‌های غربی طوری رفتار می‌کنند که دولت هیچ کار بدی نکرده و مخالفان بی دلیل مخالفت کرده و کشور را به آشوب کشانده و دولت مجبور است با آنها برخورد قانونی کند. نمی‌گوید دولت آمریکایی آزادی‌ها را سلب کرده و مردم را در تنگنا قرار داده و …. . کلا از مشکلات دولت نمی‌گویند و آن دولت را بهترین دولت نشان می‌دهند.

اما اگر دولت مخالف آمریکا و مخالفان آن دولت موافق آمریکا باشد رسانه‌های غربی طوری بیان می‌کنند که آن دولت مردم را کشته و از بین می‌برد و فضای امنیتی به وجود آورده و همه را بازداشت کرده است. هیچگاه نمی‌گویند مخالفان آن دولت ضد آمریکایی بی دلیل به خیابان‌ها ریخته، مردم را می‌کشند، با بهانه تقلب در انتخاباتی که آمریکا این فکر را در سر آنها انداخته مشروعیت نظام را به زیر سوال برده، امنیت را مختل کرده‌اند.

آمریکایی‌ها به دلیل دشمنی با آن دولت و کشور اندک مخالفانی را که به دلیل انجام اعمال مجرمانه از کشور گریخته را مورد حمایت قرار می‌دهند و از کسانی که در داخل هستند نیز حمایت می‌کنند.

«جن ساکی» سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا امروز در تازه ترین اقدام خود علیه جمهوری اسلامی ایران،‌ بیانیه‌ای در حمایت از سران فتنه منتشر کرده و خواستار آزادی آنها شده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در حالی خواستار احترام ایران به تعهدات بین‌المللی است که کشورش ناقض اصل عدم دخالت کشورهای در امور داخلی یکدیگر بعنوان یک تعهد بین‌المللی است ودر منشور سازمان ملل نیز به آن اشاره شده است. گستاخی مقامات اروپایی و آمریکایی به حدی رسیده که نایب رئیس مجلس آلمان در داخل خاک ایران دم از آزادی سران فتنه می‌زند.

به نظر می‌رسد دشمنان ایران شرایط را مناسب دیده و سعی می‌کنند در زمانی که وزارت امور خارجه  ایران در حال مذاکره بر روی موضوع هسته‌ای است اقدام به طرح مباحثی این چنینی نمایند. اعمالی نظیر صحبت‌های نایب رئیس مجلس آلمان و بیانیه سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا دخالت آشکار در امور داخلی ایران است و به نظر می‌رسد وزارت امور خارجه ایران این بار و در شرایط فعلی باید واکنش شدیدتر و جدی‌تری نسبت به دفعات گذشته نسبت به این گونه اقدامات داشته باشد تا غربیان  بدانند که دخالت در امور داخلی ایران همانگونه که قبلا پاسخ داده شده قابل قبول نیست و ایران پاسخ قاطع به هرگونه دخالت در امور داخلی خود را می‌دهد.

وزارت امور خارجه آمریکا گویی فراموش کرده است که این ایران است که باید بیانیه صادر کند و نقض آشکار حقوق بشر در ایالات متحده آمریکا را محکوم کند و این اقدامش به نوعی فرار رو به جلو است. گویی مسئولین دولتی آمریکا فراموش کرده‌اند که وزارت امور خارجه ایران باید در خصوص دخالت‌های آنها در خاورمیانه و به خاک و خون کشیدن هزاران زن و مرد و بچه بیگناه علیه آمریکا بیانیه صادر کند و آنها را محکوم نماید.

جنایات ایالات متحده آمریکا در حمایت از منافقین و کشتار هزاران ایرانی بی‌گناه، دخالت در امور مناطق آمریکای لاتین، بر هم زدن اوضاع اوکراین، شراکت با حکومت آل سعود در سرکوب مخالفین و حمایت از جنایت‌های آل خلیفه در بحرین اندکی از اقدامات وحشیانه آمریکا است.

چرا آمریکا سرکوب معترضین دولت عربستان توسط آل سعود را محکوم نمی‌کند و به گزارش‌های حقوق بشری در خصوص زندان‌های آل سعود بی اعتنا است؟  آیا وزارت امور خارجه آمریکا کشتار شیعیان بحرینی توسط آل خلیفه را نمی‌بیند یا اینکه خود می‌خواهد که آل خلیفه این کار را انجام دهد.

علت دفاع آمریکا از مخلان امنیت ایران و سلب آرامش کنندگان مردم چیست؟ چرا سران فتنه آنقدر برای آمریکا مهم هستند؟ اصلا چرا آمریکا از هرکسی که در ایران اعمال مجرمانه انجام دهد حمایت می‌کند؟

بهتر است دولت‌ آمریکا بجای دخالت در امور داخلی ایران اوضاع به شدت امنیتی در ایالت‌های خود را بهبود بخشد و وضع حقوق بشر خود را سامان دهد.

اگر قرار بر صدور بیانیه باشد این کشورهای مورد ظلم آمریکا و در رأس آنها ایران است که حق دارد علیه آمریکا و متحدانش بیانیه صادر کند اما حیف که وزارت امور خارجه اندکی با احتیاط گام برمی دارد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: