دوشنبه 16 فوریه 15 | 12:40

هفته‌نامه ۹ دی‌ توقیف شد

هفته‌نامه ۹ دی‌ با تصمیم هیئت‌نظارت بر مطبوعات و به دلیل نظر این هیئت بر شائبه اهانت به امام راحل (ره) در مطلبی و همچنین مطلبی دیگر که مغایر سیاست‌های هسته‌ای نظام در حوزه هسته‌ای بود، توقیف شد.


download

هفته‌نامه ۹ دی‌ با تصمیم هیئت‌نظارت بر مطبوعات و به دلیل نظر این هیئت بر شائبه اهانت به امام راحل (ره) در مطلبی و همچنین مطلبی دیگر که مغایر سیاست‌های هسته‌ای نظام در حوزه هسته‌ای بود، توقیف شد.

جلسه دوشنبه ۲۷بهمن۱۳۹۳ هیأت نظارت بر مطبوعات با حضور تمام اعضا به حوزه نظارتی اختصاص یافت. در این جلسه گزارش‌های دبیرخانه هیأت درباره مطالب ۱۲ رسانه اعم از نشریه، خبرگزار‌ی‌ و سایت‌ خبری بررسی و ضمن تذکر به دو رسانه درباره نشریه ۹ دی به شرح زیر تصمیم‌گیری شد.

این هفته نامه در مطلبی نوشته است: «… اما علاوه بر نقش‌آفرینی علی‌اکبر ولایتی برای ریاست جمهوری بدل آقای رفسنجانی، وی در ماجرای قطعنامه ۵۹۸ هم در راستای سیاست آقای رفسنجانی و به سازش کشاندن امام و رزمندگان و تحمیل جام زهر به ایشان فعال بود…»

در مطلبی دیگر نیز نوشته است: «هر قدم ظریف، صد کیلوگرم ذخیره اورانیوم را نابود کرد.»

همچنین در مطلبی دیگر نوشته است: «زمانی که وزرایی با ثروت‌های چند صد میلیارد تومانی در دولت روحانی مشغول به کار شدند و فردی چون بیژن زنگنه که پرونده‌های مفاسد رسواکننده کرسنت و استات اویل به دوره وزارت او در دولت خاتمی بر می‌گردد، دوباره به سطح وزارت رسید، می‌شد حدس زد که بار دیگر دوره رونق مفاسد اقتصادی رسیده است…»

مطلب اول شائبه اهانت به امام راحل (ره) دارد. همچنین مطلب دوم، مغایر سیاست‌های هسته‌ای نظام در حوزه هسته‌ای و مصداق بند ۸ ماده ۶ قانون مطبوعات تشخیص داده شد.

مطلب سوم نیز مصداق بندهای ۸ و ۱۱ ماده ۶ قانون مطبوعات و سیاه‌نمایی شناخته شد و مقرر گردید به دلیل انتشار این مطالب و مطالب مشابه و همچنین بی‌توجهی به شش تذکر هیأت در یکسال گذشته، این نشریه، توقیف و پرونده آن به دادگاه ارجاع شود.

یادآور می‌شود مطابق تبصره ۲ ماده ۶ قانون مطبوعات، اصرار بر تخلف به لغو پروانه منجر می‌شود.

 1. ناشناس
  16 فوریه 2015

  بر هفته نامه 9 دی و سایت تریبون و گردن کلفتان ظالم لعنت

  • اصفهاني
   16 فوریه 2015

   من هم يه بچه دارم كه يك بار از كسي شنيده بود كه ميگفت «لعنت بر شيطان»
   اين بچه ما نميدونست لعنت يعني چي؛ فقط يكي بهش گفته بود معني خوبي نداره
   لذا هر وقت چيزي ميخواست و كسي بهش نميداد ، سريع ميگفت : لعمت به بابا، لعمت به مامان، و….
   حالا شما هم ظاهرا يا هنوز معني لعنت رو نميفهمي يا هنوز بهت ياد نداده اند كه اون رو كجا به كار ببري و هر وقت ناخوش ميشي ، يكيش رو به همه نثار ميكني
   راستي با داعشي ها كه نسبتي نداري؛ داري؟

 2. هادی
  16 فوریه 2015

  ..توقیف های سیاسی و از سر استیصال..ما ساکت نخواهیم نشست..

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.