چهارشنبه 18 فوریه 15 | 10:16

رونمایی از تمبر یادبود شهدای مخابرات

نخستین یادواره شهدای مخابرات و بی‎سیم‌چی دوران دفاع مقدس استان با عنوان «پیام آوران شهادت» همزمان با آخرین روز بهمن ماه در شهرکرد برگزار می‌شود.


1424232013583_17342

نخستین یادواره شهدای مخابرات و بی‎سیم‌چی دوران دفاع مقدس استان با عنوان «پیام آوران شهادت» همزمان با آخرین روز بهمن ماه در شهرکرد برگزار می‌شود.

سرهنگ عبدالرضا نادری-دبیر این یادواره با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس، افزود: ارتباطات اولین رکن در جنگ به شمار می‌رود و شهدای مخابرات از بهترین رزمندگان هشت سال جنگ تحمیلی بودند.

وی اظهارکرد: رزمندگانی که به عنوان نیروی مخابرات و بی‌سیم‌چی بکارگیری می‎شدند، علاوه بر ویژگی‌های بارز معنوی و اعتقادی، رازدار خوبی نیز بودند و در غیاب فرماندهان در عملیات‌های مختلف و لحظات سخت، نقش فرماندهی را نیز ایفا می‌کردند و به پاس گرامیداشت یاد و خاطره 87 شهید مخابرات و بی‌سیم‎چی استان چهارمحال و بختیاری، نخستین یادواره این عزیزان همزمان با 30 بهمن ماه ، ساعت 9 صبح در مجتمع فرهنگی رفاهی لاله شهرکرد برگزار می‌شود و دکتر علی اصغر زارعی، از نمایندگان مجلس شورای اسلامی سخنران این مراسم معنوی است.

وی همچنین ‌از برپایی نمایشگاهی از تجهیزات مخابراتی و غنیمتی دوران دفاع مقدس در حاشیه این یادواره خبر داد و افزود: رونمایی از کتاب معرفی شهدای مخابرات و بی‌سیم‌چی با عنوان «امواج ایثار» از دیگر برنامه‏‌های نخستین یادواره شهدای مخابرات و بی سیم چی چهارمحال و بختیاری به شمار می‎رود.

نادری خاطرنشان کرد: آمار شهدای مخابرات و بی‎سیم‎چی در ابتدای فراخوان یادواره که یکسال پیش انجام شد، 20 نفر بود و اکنون 87 شهید این عرصه شناسایی شده‎اند.

وی گفت: در این مراسم از تمبر یادبود شهدای مخابرات و بی‌سیم‌چی نیز رونمایی می‎شود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: