چهارشنبه 18 فوریه 15 | 14:34

سنندج اولین مقصد کاروان سرزمین برادری

صبح امروز اولین گروه از اعضاء کاروان های سرزمین برادری عازم سنندج شدند.


صبح امروز اولین گروه از اعضاء کاروان های سرزمین برادری عازم سنندج شدند.

ناصر ابراهیمی، مربی و پیشکسوت فوتبال، دکتر علی انتظاری مدیر گروه جامعه شناسی دانشگاه علامه طباطبایی، ناصر برهان آزاد، مستندساز و منتقد، حجت الاسلام دکتر بی آزار شیرازی، ریاست سابق دانشگاه مذاهب اسلامی، دکتر محمدجواد حق شناس، روزنامه نگار و عضو هیات علمی دانشگاه، سمیه حیدری، قهرمان جودو، نعمت الله سعیدی، نویسنده و منتقد،  ماشاءالله شاهمرادی زاده، بازیگر و  کارگردان و مهدی زمان پور کیاسری، کارگردان و مستندساز مهمانانی هستند که تحت عنوان «کاروان سرزمین برادری شاخه کردستان» وارد سنندج شدند.

دکتر علی انتظاری، مدیر گروه جامعه شناسی دانشگاه علامه طباطبایی هنگام پرواز به سنندج گفت: کردستان بخشی از سرزمین ماست و امیدوار هستیم این سفر بتواند سراغاز یک برنامه راهبردی برای تالیف بین قلوب اقوام و پیروان مذاهب اسلامی باشد.

حجت الاسلام دکتر بی آزار شیرازی نیز با تاکید بر اینکه اهل بیت به ما سفارش کرده اند با رعایت اخلاق والای اسلامی به میان مردم برویم و این رفت و آمدها می تواند مبدا برطرف شدن بسیاری از سوءتفاهمات باشد گفت: مهمترین ویژگی این سفر این است که دغدغه عمومی کردن گفتمان وحدت را دارد و این مساله بسیار مهمی است.

نشست با نخبگان علمی، فرهنگی، هنری استان و بازدید از یک بیمارستان و دارالایتام نخستین برنامه این کاروان است که عصر امروز انجام می شود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: