جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹
شنبه ۰۲ اسفند ۹۳ | ۱۰:۰۹

انفجارمرقد فرزند امام کاظم توسط داعش

تروریست‌های داعش پس از ورود به مرقد فرزند امام موسی کاظم (ع) در شرق عراق این مکان مقدس را منفجر کردند.


تروریست‌های داعش پس از ورود به مرقد فرزند امام موسی کاظم (ع) در شرق عراق این مکان مقدس را منفجر کردند.

گروه تروریستی داعش روز جمعه اقدام به تخریب قبور شماری از بزرگان و علمای شیعه در استان دیاله (دیالی) در شرق عراق کرده است.

این گروه تکفیری که هرگونه نماد و نشان مذهبی را مظهر کفر محسوب می‌کند روز جمعه با بمب‌گذاری مراقد شماری از بزرگان شیعی در دیاله تخریب کرد.

در تصاویر که داعش منتشر کرده یکی از این مزار تخریب شده مرقد محمد بن موسی الکاظم(ع) فرزند حضرت امام موسی کاظم(ع) است که تکفیری‌ها پس از ورود به این مکان مقدس با جاسازی کردن بمب آن را منفجر و با خاک یکسان کردند.

داعشی‌ها برای تخریب قبور از بخش امور حسبیة (مسؤولین رسیدگی به امور دینی) که تفکری برگرفته از وهابیون دارند دستور می‌گیرند و در اجرای این دستورات از مواد منفجره و بولدوز استفاده می‌کنند.

در بیانیه منتشر شده از سوی داعش ضمن اعلام افتخار به تخریب مزار فرزند امام کاظم(ع) این جنایت فجیع را منت خدا بر خود عنوان کردند!!

شماری از مساجد و حسینیه‌ها نیز که جزو موقوفات شیعه است توسط این گروه تروریستی منهدم شده‌اند اما تعداد دقیق آن‌ها مشخص نشده است.

تخریب مراقد ائمه و پیامبران و اماکن مقدسه و همچنین تلاش بسیار برای از بین بردن حرم ائمه شیعه در سامراء و یا زینبیه در سوریه که به لطف خداوند و تلاش مجاهدان محب اهل بیت(ع) ناکام ماند از جمله تلاش‌های بسیاری بوده که داعش در یک جنگ نیابتی از طرف آمریکا برای آن مامور شده است، البته پیش از این نیز عربستان و وهابیت هم به عنوان یکی از حامیان مالی و فکری داعش و نوکران غرب در کشور صعودی اقدام به تخریب آثار اسلامی کردند تا بتوانند نوکری خویش را بیش از پیش به غربی‌ها ثابت کنند و از همه مهم‌تر ثابت نمایند که نماد سلفیت سکولار بوده و دین را تنها برای رسیدن به مقاصد دنیوی می‌خواهند.

عناصر داعش که همه علمای دینی ادیان و مذاهب جز خود را کافر می‌دانند تصمیم به تخریب کعبه نیز گرفته‌اند اما تخریب قبور نمی‌تواند از ارزش اولیاء و صالحین بکاهد، چرا که جایگاه آن‌ها در قلب مسلمانان و شیعیان است.

 1. اصفهاني
  ۲ اسفند ۱۳۹۳

  «این گروه تکفیری هرگونه نماد و نشان مذهبی را مظهر کفر محسوب می‌کند»
  اگر دقت كنيد ، رفتار غرب هم پس از رنسانس دقيقا همينگونه بوده است. دشمني با مظاهر ديني و نشان هاي مذهبي
  اينها علاوه بر نشانه هاي صريح، نشانه هائي است كه آدرس ميدهد كه داعش و تفكر تكفيري آن از كجا به وجود آمده است. در واقع غربي ها دارند ديوانه وار با دين و مذهب ميجنگند. بعد از رنسانس با مسيحيت جنگيدند و حالا اسلام را مانع خودشان يافته اند و با آن ميجنگند.
  براي جنگيدن با اسلام ابتدا يك نسخه بدلي از اسلام ساختند كه به خوبي هم توسعه يافته است(Advanced) كه ضعف تفكر نسخه هاي قديم در موضوع جهاد و شهادت طلبي را جبران كند و در حوزه عملكردي هم با نشانه هاي مذهبي مقابله كند. در حوزه جغرافيائي هم مناطقي را مورد هجوم قرار دهد كه تهديدي براي ناموس غرب(اسرائيل) بوده اند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: