دوشنبه 23 فوریه 15 | 09:52

اعتماد:سیدالشهدا اسطوره‌ای رنگ‌باخته است!

روزنامه اعتماد اخیراً طی یک گفت‌وگوی سیاسی، مدعی رنگ‌باختگی سیدالشهدا(ع) بعنوان یک اسطوره برای جوانان شد.


images

روزنامه اعتماد اخیراً طی یک گفت‌وگوی سیاسی، مدعی رنگ‌باختگی سیدالشهدا(ع) بعنوان یک اسطوره برای جوانان شد.

گفت‌وگوی مذکور با ابراهیم اصغرزاده، فعال سیاسی اصلاح‌طلب پیرامون جنبش دانشجویی انجام شده است.

اصغرزاده در بخشی از این مصاحبه می‌گوید: «نمی‌توان از نقش اسطوره در فرهنگ جامعه دست کشید. در این باره ما امام حسین(ع) را داریم به عنوان نمونه و به عنوان فرهنگ مذهبی و سیاوش را در فرهنگ ملی که هیچ یک از اینها را نمی توان از جامعه گرفت» و سپس خبرنگار روزنامه اعتماد می‌گوید: «اما این اسطوره‌ها هم به نظر می‌رسد رنگ باخته‌اند و برای نسل امروز آنقدری که شما می‌گویید اهمیتی ندارند…» و اصغرزاده هم جواب می‌دهد: « ما به دنبال این سوال نیستیم…»

خبرنگار اعتماد همچنین در ادامه این گفت‌وگو از فتنه‌های سال 78 و 88 با عنوان یک نوستالژی و رخداد تراژیک برای نسل جوان! یاد می‌کند.

اصغرزاده در بخش دیگری از این مصاحبه گفته است: مسایل آینده قابل پیش بینی نیست. جامعه ما آبستن حوادث است…

*سوگمندانه باید گفت که از برخی تریبو‌ن‌های سیاسی _ رسانه‌ای خاص! سخنانی شنیده و ترویج می‌شود که در حالت خوشبینانه هیچ سنخیتی با باورهای دینی، عقلی، قانونی، عرفی و ملی ما ندارد.

و اساساً هم محل تأمل است که این تریبون‌ها چرا مکتب کربلا را هدف گرفته‌اند؟! کما اینکه چندی قبل هم از طرف سعید حجاریان عنوان شد که عملکرد ائمه(س) پس از عاشورا عقلانی‌تر شده است!

و یا همینطور در خاطره‌ها مانده است که چگونه در دوران دولت‌داری محمد خاتمی، از یکی از همین تریبون‌ها درباره عاشورا و قیام حسینی(ع) اِن‌قلت مطرح شد و یا چگونه فتنه‌گران گذاشتند و گذاشتند تا اینکه چهره واقعی خود را در روز عاشورای سال 88 عیان کردند.

روزنامه اعتماد، مدتی قبل هم با شبهه‌ای که به نتیجه انتخابات سال 88 وارد کرد؛ مورد انتقادات فراوان واقع شد که در پی آن، مدیر مسئول این روزنامه طی یادداشتی، اقدام به عذرخواهی تلویحی کرد.

امضای کسی که در این مصاحبه به نمایندگی از اعتماد، با اصغرزاده گفت‌وگو کرده است؛ در پای نامه‌ای سرگشاده و حمایت‌آمیز، خطاب به یک فعال فتنه هم به چشم می‌خورد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.