دوشنبه 23 فوریه 15 | 10:02

پخش «گفت‌وگوی ویژه خبری» با سبک جدید

برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری از 2 اسفند ماه جاری با سبکی جدید بر روی آنتن رفته که چند تحول اساسی برای بهتر برگزار شدن این برنامه صورت گرفته است.


13910221000080_PhotoA

برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری از 2 اسفند ماه جاری با سبکی جدید بر روی آنتن رفته که چند تحول اساسی برای بهتر برگزار شدن این برنامه صورت گرفته است.

برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری از 2 اسفند ماه جاری با سبک جدیدی به روی آنتن شبکه دو سیما رفته است.

این برنامه گفت و گو محور که نزدیک به 15 سال است پس از اخبار ساعت 22:30 شبکه دو سیما به حضور چهره های مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و دیگر بخش ها پخش می شود، از این پس به ترکیب جدید در مجریان و مدیران به کار خود ادامه خواهد داد و کار اجرای این برنامه پس از حدود 3 سال دوباره به واحد مرکزی خبر و خبرنگاران آن واگذار شده است.

از ویژگی های دوره جدید برنامه گفت و گوی ویژه خبری می توان به کوتاه شدن زمان برنامه اشاره کرد؛ زمانی که سقف آن 20 دقیقه در نظر گرفته شده که در بیشتر شدن تعداد بازدید کنندگان آن موثر باشد به دلیل آنکه طولانی شدن این گفت‌وگوها در دوره های قبل و کشیدن آن به ساعات پایانی شب موجب می شد که بسیاری از مخاطبان نتوانند این بخش را تا انتها همراهی کنند.

ویژگی دیگر سری جدید برنامه گفت و گو ویژه خبری استفاده از مجریان با سابقه واحد مرکزی خبر متناسب با موضوع گفت و گو است و به عنوان مثال در گفت و گو شب گذشته این برنامه به دلیل پیگیری موضوع وام های بانکی، از محمد باقر قالیباف که در زمینه اخبار اقتصادی دارای تجربه است استفاده شد که این روند می تواند به بالا رفتن کیفیت این برنامه کمک کند.

مجریان سری جدید تلاش می کنند در عین حفظ جایگاه رسمی برنامه از ادبیات صمیمی و نرم استفاده کنند تا فضای برنامه در میان موضوع جدی آن برای همه مخاطبان جذاب باشد.

جلوگیری از طولانی شدن جواب میهمانان نیز یکی دیگر از ویژگی های دوره جدید این برنامه است و مجری با طرح سوالات بیشتر میهمان برنامه را به سمت باز کردن ابعاد مختلف موضوع حرکت می دهد که این مساله نیز قطعا به بالا رفتن تعداد مخاطبان این بخش کمک خواهد کرد.

نکته قابل توجه دیگر این است که مجریان سری جدید سوالات خود را صریح و چالشی با میهمان دعوت شده مطرح می کنند و در ادامه نیز اجازه خروج وی از موضوع مورد بحث را نمی دهد.

بخش دیگری که در سری جدید برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری بیشتر به اصلاح سبک آن توجه شده، بخش نظرات مردمی است. در این بخش نیز تلاش می شود بیشتر نظرات منتقد و دارای صراحت پخش می شود که قطعا می تواند در باور پذیری و جذب مخاطبان بیشتر این برنامه نقش بسزایی داشته باشد.

در بخش پایانی نیز مجری نتیجه گیری از بحث را به میهمان واگذار نمی کند و خود با بهره گیری از بحث های صورت گرفته با طرح سوالاتی که پاسخ روشنی در طول بحث از سوی میمهمانان داده نشد، اقدام به نتیجه گیری می کند.

قطعا برگزاری چنین گفت‌‌وگوهایی با سبک این چنینی می تواند تاثیر زیادی در باور پذیری مردم و اعتماد به آنها به رسانه ملی در پیگیری معضلات مختلف جامعه داشته باشد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: