شنبه 13 نوامبر 10 | 15:32

تحلیلگر فرانسوی: قتل‌هایی شبیه قتل «ندا آقاسلطان» لازمه انقلاب‌های مخملین است

تیری میسان، تحلیلگر فرانسوی و نویسنده پرفروش‌ترین کتاب سال 2002، قتل افرادی نظیر ندا آقا سلطان را بخشی از طراحی انقلاب‌های مخملین دانست.


تیری میسان، تحلیلگر فرانسوی و نویسنده پرفروش‌ترین کتاب سال 2002، قتل افرادی نظیر ندا آقا سلطان را بخشی از طراحی انقلاب‌های مخملین دانست.

تیری میسان با اشاره به قتل ندا اقا سلطان در تظاهرات های خیابانی گفت: این واقعه باید اتفاق می افتاد زیرا این کشته شدن‌ها و نسبت دادن آن به دولت بخشی از طراحی‌های انقلاب مخملین است.
تیری میسان در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی «شبکه خبر دانشجو»، با تاکید بر این که انقلاب‌های مخملی تنها در چند کشور به ثمر رسیده است گفت: سیاست انقلاب مخملی این است که مخالفین را علیه یک هدف مشترک متحد می‌کند.

وی افزود: هدف، این است که از لحظه آغاز شورش و اغتشاش بهره برداری شود تا دولت کنار رفته و افراد مد نظر حکومت را در دست گیرند؛ این امر گرچه طی مدت کوتاهی رضایت مردم را در بر دارد اما چندی بعد به نارضایتی شدید مردم می انجامد.

نویسنده پرفروش ترین کتاب سال 2002 در ادامه سخنان خود تصریح کرد: مردم پس از مدتی متوجه می شوند مورد بهره برداری عده ایی قرار گرفته اند که یکی از این موارد تعادل قدرت میان طبقات مختلف اجتماعی است که در ایران این امر چندان برجسته نیست.

وی افزود: ایران جامعه ایی تقریبا یک دست است و مردم از وضعیت معیشتی تقریبا یکسانی، برخلاف وجود شکاف طبقاتی بسیار زیاد میان جوامع اروپایی برخوردارند.

این روزنامه نگار فرانسوی با بیان این که یکی از علل شکست انقلاب مخملی در ایران ارزش‌های معنوی است اظهار داشت: وجود این ارزش این ارزش های معنوی بسیار کمک کننده است؛ زیرا که شاید برخی از افراد با برخی از سیاست های احمدی نژاد مخالف باشند اما همه در اصول و ارزش های بنیانی انقلاب پایبند هستند و این امر در حضور گسترده مردم در 22 بهمن بسیار مبرهن است.

وی با اشاره به قتل ندا اقا سلطان در تظاهرات های خیابانی افزود: این واقعه باید اتفاق می افتاد زیرا هم در تظاهرات،‌ برخی از افراد کشته می‌شوند و از سوی دیگر این کشته شدن ها و نسبت دادن آن به دولت بخشی از طراحی های انقلاب مخملین است.

میسان در ادامه تاکید کرد: نکته قابل تامل این است که وقتی این قتل‌ها پس از شکست انقلاب مخملین و دولت روی کار آمده مورد بررسی و تحقیق قرار گرفت مشخص شد قتل این افراد از سوی نیروهای مخفی آمریکا انجام شده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.