سه‌شنبه 24 فوریه 15 | 14:58
رئیس دفتر مطالعات حق‌پژوهی گفت:

انجمن حجتیه گردن‌کلفت شده، مراقب باشیم

ئیس دفتر مطالعات حق‌پژوهی، خطر جدی شبکه‌های اجتماعی نظیر «وایبر»، «واتس‌تاپ» و «لاین» را تشریح کرد و با اشاره به خطر انجمن حجتیه، گفت: این انجمن گردن کلفت شده، بنابراین باید مراقب باشیم.


hojatiye

رئیس دفتر مطالعات حق‌پژوهی، خطر جدی شبکه‌های اجتماعی نظیر «وایبر»، «واتس‌تاپ» و «لاین» را تشریح کرد و با اشاره به خطر انجمن حجتیه، گفت: این انجمن گردن کلفت شده، بنابراین باید مراقب باشیم.

حجت‌الاسلام امینی‌نیا شامگاه دوشنبه در دومین همایش ملی تحجر و اسلام آمریکایی در تالار نور مشهد در ارتباط با تبیین منشور روحانیت اظهار کرد: منشور روحانیت یک قصه پرغصه بوده که بسیار مظلوم واقع شده است.

وی افزود: این منشور مهم‌ترین پیام حضرت امام خمینی(ره) به حوزه‌های علمیه است که متأسفانه در هیچ جای حوزه علمیه به طور جدی به این منشور پرداخته نشده است.

رئیس دفتر مطالعات حق‌پژوهی با اشاره به اینکه ۹۰ درصد طلاب حوزه‌های علمیه منشور روحانیت حضرت امام را ندیده‌اند، خاطرنشان کرد: ۲۶ سال از صدور منشور روحانیت می‌گذرد، اما متأسفانه این منشور هنوز در دسترس طلبه‌ها قرار ندارد.

امینی‌نیا به آسیب‌هایی که در حوزه‌های علمیه وجود دارد اشاره کرد و بیان داشت: منشور روحانیت باید جزو واحدهای درسی حوزه‌های علمیه شود تا افراد با مطالعه این منشور با آسیب‌های حوزه‌ علمیه آشنا شوند.

وی با انتقاد از اینکه در ارتباط با منشور روحانیت کار چندانی صورت نگرفته است، اضافه کرد: منشور روحانیت از سوی عده‌ای سانسور شده است که محققین در این رابطه باید توضیح دهند.

رئیس دفتر مطالعات حق‌پژوهی به علت سانسور منشور روحانیت اشاره کرد و متذکر شد: منشور روحانیت تکلیف‌زا است و برای ما تکلیف ‌می‌آورد؛ به همین دلیل است که عده‌ای به دنبال این هستند که از زیر بار تکلیف شانه خالی کنند.

امینی‌نیا یادآور شد: دلیل دیگر حذف منشور روحانیت این است که هرجا اسمی از انجمن حجتیه آورده شود خیلی زیرکانه حذف می‌شود و علت حذف منشور روحانیت نیز همین مسئله است.

وی تشریح کرد: منشور روحانیت انحراف گروهی تحت عنوان انجمن حجتیه را تصریح می‌کند که عده‌ای به دنبال حذف این منشور هستند اما ما نمی‌گذاریم.

رئیس دفتر مطالعات حق‌پژوهی در ادامه توضیح داد: در ایام فتنه ۸۸ مستند ۱۲ قسمتی تحت عنوان شاخص امام ایجاد شد که یک قسمت آن امام و انتظار نام داشت که در آن به بحث انجمن حجتیه می‌پرداخت.

امینی‌نیا با انتقاد از برنامه‌های صدا و سیما، عنوان داشت: این همه سریال در صدا و سیما تولید می‌شود، اما تنها یک سریال در ارتباط با انجمن حجتیه با نام روزهای اعتراض در سال ۸۴ از صدا و سیما پخش شد که متأسفانه با اینکه صدا و سیما تمامی فیلم‌ها را باز پخش می‌کند اما روزهای اعتراض تنها فیلمی بود که دیگر بازپخش نشد.

رئیس دفتر مطالعات حق‌پژوهی تأکید کرد: انجمن حجتیه جریان قوی و گردن کلفتی است که توانسته پیام و شاخص امام را حذف کند و متأسفانه ما امروز گمان می‌کنیم انجمن حجتیه تمام شده است.

وی با تأکید بر اینکه انجمن حجتیه تمام نشده است، خاطرنشان کرد:‌ این انجمن امروز قوی‌ترین شکل ممکن خود را دارد و بسیار خزنده در سطح جامعه و متأسفانه در بین متدینین و حوزه‌های علمیه به طور دقیق در حال رشد است.

این مسئول عنوان کرد:‌ در این شرایط شبکه‌های اجتماعی نظیر «وایبر»، «واتس‌تاپ» و «لاین» به اصل نظام حمله‌ور شده‌اند و کسی به فکر مبارزه با این انجمن نیست.

رئیس دفتر مطالعات حق‌پژوهی در پایان گفت: این همایش بدون اتکا به هیچ سازمانی برگزار شده که سوم اسفند سال آینده در شکل بسیار بهتر و باشکوه‌تر سومین همایش تحجر و اسلام آمریکایی برگزار می‌شود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: