چهارشنبه 25 فوریه 15 | 18:03
وزیر نفت عربستان:

تقاضا برای نفت در حال افزایش است

وزیر نفت عربستان در نخستین اظهارنظر عمومی پس از برگشت دوباره قیمت نفت از کمترین رقم در 6 سال گذشته، گفت: تقاضا برای نفت در حال افزایش است و بازارها آرام هستند.


13901015134423_PhotoA

وزیر نفت عربستان در نخستین اظهارنظر عمومی پس از برگشت دوباره قیمت نفت از کمترین رقم در 6 سال گذشته، گفت: تقاضا برای نفت در حال افزایش است و بازارها آرام هستند.

علی النعیمی وزیر نفت عربستان در نخستین اظهارنظر عمومی پس از برگشت دوباره قیمت نفت از کمترین رقم در 6 سال گذشته، گفت، تقاضا برای نفت در حال افزایش است و بازارها آرام هستند.

قیمت نفت در فاصله ژوئن گذشته تا ژانویه امسال نزدیک به 60 درصد ارزش خود را از دست داد و در نوامبر این کاهش قیمت با تصمیم اوپک مبنی بر عدم کاهش تولید شدت گرفت.

با کاهش سرمایه‌گذاری از سوی شرکت‌های بین‌المللی برای تولیدات آینده و همچنین کاهش تعداد دکل‌های حفاری فعال در بخش تولید نفت شیل آمریکا، قیمت نفت برنت تا 60 دلار در هر بشکه بهبود یافت.

نعیمی در حاشیه کنفرانسی در شهر بندی جیزان گفت، در حال حاضر، بازارها آرام هستند… تقاضا در حال افزایش است.

وی در پاسخ به خبرنگاران افزود، من دوست ندارم در مورد نفت صحبت کنم چراکه ما خواهان آرامش هستیم… ما نمی‌خواهیم هیچ چیزی بی ثباتی در بازار ایجاد کند.

نعیمی در نشست ماه نوامبر سال گذشته اوپک، عامل محرکه برای تغییر سیاست این سازمان بود؛ این سازمان در ماه نوامبر تصمیم گرفت که تولید خود را کاهش ندهد.

وی خاطرنشان کرد، بازار نیازمند یک دوره ثبات است.

یک نماینده ارشد یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس در اوپک روز سه شنبه علی‌رغم درخواست نیجریه و اکوادر برای برگزاری نشست اضطراری این سازمان، گفته بود، قیمت‌ها در اطراف 60 دلار در هر بشکه برای اکنون مناسب است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: