چهارشنبه ۰۶ اسفند ۹۳ | ۱۹:۴۹
آیت الله محسن اراکی:

تشیع انگلیسی دسیسه صهیونیستی برای براندازی است

پس از جنگ تحمیلی، شیعه انگلیسی توسط اسراییل غاصب به عنوان جنگ نرم برای مقابله با انقلاب امام راحل و روحانیت شیعه در ایران شکل گرفت و ترسیم این دسیسه در ایران توسط دشمنان با هدف براندازی انقلاب اسلامی شکل گرفت، چراکه انقلاب امام نه تنها در ایران و بلکه در کل جهان گسترش یافت و این خطر بزرگی برای دشمنان اسلام به شمار می‌آمد.


دبیرکل مجمع جهانی تقریب با بیان این‌که «تحریف ادیان و بدعت‌گذاری مشکل همیشگی ادیان الهی در طول تاریخ بوده است» گفت: دشمن‌ترین دشمنان انبیاء الهی همان کسانی بودند که تحریف و بدعت ایجاد کردند و امروز این دشمنان همان اسرائیل، آمریکا و انگلیس هستند.

آیت‌الله اراکی

 آیت‌الله محسن اراکی طی سخنانی در مراسم اختتامیه “همایش تحجر و اسلام آمریکایی” که در مشهد مقدس برگزار شد، تأکید کرد: سخنان مقام معظم رهبری پیرامون تشیع انگلیسی برخاسته از یک خطر جدی است که این خطر یکپارچگی و وحدت امت اسلامی و موجودیت شیعه را تهدید می‌کند.

وی تصریح کرد: مهمترین اهداف انگلیس، اسرائیل و آمریکا از به وجود آوردن شیعه لندنی، تحریف مبانی جریان تشیع و ایجاد مرجعیت کاذب به منظور جلوگیری از رشد و پیشرفت جهانی جریان اسلامی و مقاوت اسلامی است.

وی افزود: در جریان تحریف و بدعت‌گذاری که امروز ما با آن به شکل دیگر مواجه هستیم دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا و ام آی۶ انگلیس و موساد اسراییل نقش بسزایی دارند، که جریان امام زمان سازی و جریان مرجعیت سازی از برنامه‌های مهم این دستگاه‌های اطلاعاتی در ایران بوده و هست.

اراکی اظهار کرد: امروز اسراییل و کشورهای مستکبر از جمله انگلیس و استکبار جهانی، به مذهب تراشی، دین تراشی و نحله‌تراشی پرداخته‌اند و در سه نقطه از جهان اسلام عقیده بهاییت در ایران، آدیانه‌گری در هندوستان و وهابیت درعربستان گسترش یافته که این انگلیس و اسراییل در به وجود آمدن این نحله تراشی‌ها نقش بسزایی دارند.

اراکی گفت: پس از جنگ تحمیلی، شیعه انگلیسی توسط اسراییل غاصب به عنوان جنگ نرم برای مقابله با انقلاب امام راحل و روحانیت شیعه در ایران شکل گرفت و ترسیم این دسیسه در ایران توسط دشمنان با هدف براندازی انقلاب اسلامی شکل گرفت، چراکه انقلاب امام نه تنها در ایران و بلکه در کل جهان گسترش یافت و این خطر بزرگی برای دشمنان اسلام به شمار می‌آمد.

وی افزود: از دیگر برنامه‌های دشمنان ایران اسلامی، تلاش برای ایجاد دو جریان افراطی هم در بین شیعه و هم در بین اهل سنت بود که این جریان با هدف تحریک احساسات شیعیان از یک سو و اهل سنت از سویی دیگر و ایجاد جنگ بین شیعه و سنی در کشورهای اسلامی شکل گرفت و با به وجود آوردن این جریان‌های افراطی اقدام به کشتار شیعیان و اهل سنت در کشورهای اسلامی کردند.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب اظهار کرد: ایجاد و ترویج شبکه‌های ماهواره‌ای با زبان‌های مختلف و عناوین مختلف با نام اهل سنت و شیعه، بحث‌های تند و حمله به شیعه و اهل سنت از دیگر اهداف و برنامه‌های دشمنان بود و با این حرکات سعی در ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی کردند و آنها را از یکدیگر جدا کرده و دشمن همدیگر جلوه دادند.

اراکی با بیان این‌که «امروزه ۱۸ماهواره برای مقابله با توسعه و پیشرفت اسلام ایجاد شده است» افزود: امروزه ۱۸ماهواره با زبان‌های انگلیسی، عربی، ترکی استانبولی، فارسی، اردو و… اقدام به تحریک سنی‌ها علیه شیعیان و شیعیان علیه اهل سنت می‌کنند که از جمله اقدامات آنها، توهین به همسر رسول اکرم (ص)، عایشه بود.

وی اظهار کرد: تنها رسانه‌های ماهواره‌ای نیست، بلکه شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های بی شماری را راه انداخته‌اند و سرمایه‌های میلیاردی به صورت ماهانه برای این برنامه‌ها هزینه می‌کنند که در همان رسانه‌های عربستانی، که سنی افراطی را حمایت می‌کنند، شیعه افراطی را هم حمایت می‌کنند.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب با اشاره به اهداف دشمنان از ایجاد شبکه‌های ماهواره‌ای اضافه کرد: دشمنان اسلام نه از اصول دین و نه از فروع دین حمایت کردند و بلکه آنان تلاش کردند که جنگ بین امت اسلامی و اسراییل و دیگر کشورهای مستکبر را تبدیل به جنگ ایران با امت اسلامی کنند.

اراکی در بخشی دیگر از سخنان خود همچنین، با اشاره به اهمیت وحدت امت اسلامی در برهه کنونی اظهار کرد: امام راحل هفته وحدت را نامگذاری کردند و امام سجاد(ع)، امام صادق (ع)، امام باقر(ع) و دیگر ائمه اطهار ما خواهان وحدت جمیع امت اسلامی بودند و آنان در آن زمان به بسیاری از مساکین اهل سنت کمک‌های فراوانی می‌کردند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تصریح کرد: ما می‌گوییم هفته وحدت و تقریب یعنی روشی که امام صادق(ع) و امام رضا(ع) و امام علی (ع) با اهل سنت آن زمان داشته است، اگر امام صادق (ع) چهار هزار شاگرد داشت، بسیاری از شاگردان آن حضرت را برادران اهل سنت تشکیل می‌دادند و این برادران اهل سنت بودند که در جنگ امام علی(ع) با معاویه، آن حضرت را یاری می‌کردند و همه ائمه اطهار ما دستور به وحدت و یکپارچگی شیعه و سنی داشته‌اند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: