یکشنبه 14 نوامبر 10 | 00:20

نيازمند صادرات فكر از طريق كتاب‌هاي ايراني هستيم

معاون فرهنگي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت: ارتباط كنوني بازار نشر ايران با خارج از كشور تنها از طريق واردات است كه بايد اين مدل تغيير كند و در دوره‌هاي بعدي برگزاري اين نمايشگاه شاهد صادرات كتاب نيز باشيم.


بهمن دري، در مراسم افتتاح نمايشگاه كتاب‌هاي كاربردي و دانشگاهي با اشاره به ضرورت صادرات فكر از كشور اظهار داشت: يكي از مهمترين و كارآمدترين مجراهايي كه براي اين امر وجود دارد بازار نشر و كتاب است.

وي از حمايت ويژه معاونت فرهنگي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي از اين موضوع خبر داد و افزود: اكنون يكي از اولويت‌هاي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي صادرات فكر از ايران به ساير كشورهاست كه اميدواريم با برگزاري چنين نمايشگاه‌هايي اين مهم محقق شود.
دري يكي از دلايل حمايت وزارت ارشاد از برگزاري نمايشگاه كتاب‌هاي تخصصي را اين موضوع دانست و ادامه داد: در چنين نمايشگاه‌هايي ما تنها از واردات كتاب بهره مي‌بريم؛ در حالي كه اين ارتباط با خارج از كشور بايد دوسويه باشد و در دوره‌هاي بعدي اين نمايشگاه اميدواريم شاهد صادرات كتاب باشيم.

معاون فرهنگي وزير ارشاد در بخش ديگري از سخنان خود ارج نهادن به نويسنده و اهل كتاب را ضروري دانست و افزود: ما مستغني از ترجمه و ورود كتاب به ايران نيستيم؛ با اين حال در صورت صادرات كتاب‌هاي ايشان اين امر به بهترين نحو محقق خواهد شد.
وي از گشايش اين نمايشگاه پيش از آغاز هفته كتاب استقبال و خاطرنشان كرد: اين اتفاق نشان‌دهنده اشتياق مسوولان فرهنگي براي استقبال از كتاب و فرهنگ كتابخواني است.

برچسب‌ها: ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.