یکشنبه 14 نوامبر 10 | 00:20

يونسكو با كارشكني در قبال كنگره فلسفه اعتبار اخلاقي خود را از دست داد

مدير مؤسسه معارف وحي و خرد گفت: يونسكو تحت تأثير صهيونيسم، تعهد خود را در روز جهاني فلسفه در ايران را زير پا گذاشت و اعتبار اخلاقي و علمي خود را از دست داد.


حجت‌الاسلام والمسلمين علي نصيري، مدير مؤسسه معارف وحي و خرد در خصوص مسأله كناره‌گيري يونسكو از برگزاري همايش روز جهاني فلسفه اظهار داشت: يونسكو بايد در بُعد منطقه‌اي و جهاني يك اصل اوليه را رعايت كند و آن گره نزدن مسائل علمي، فرهنگي، معنوي با مسائل سياسي است و در غير اين صورت نيز بايد بر اساس مباني و موازين صحيح حركت كند.

وي افزود: با توجه به تكثر اديان و انديشه‌هاي گوناگون، اصول كلي و مشتركي در دنيا وجود دارد كه پايبندي به آن اصول، از اخلاق انساني و حركت به سوي عدالت و ارزش‌هاي اخلاقي شمرده مي‌شود و اين حركت يونسكو برخلاف اصول و ارزش‌هاي اخلاقي و به منظور منزوي كردن ايران بوده است.
مؤلف «رابطه قرآن و سنت»، خاطر نشان كرد: رعايت اصول اخلاقي در حوزه مسائل علمي از مقوله‌هاي فرهنگي محسوب مي‌شود و بسيار حساس‌تر از ديگر حوزه‌هاست، بنابراين در بيان اصل دوم گفته مي‌شود كه اگر در بُعد جهاني، سياست به حوزه علم و فرهنگ متصل شود و گره بخورد، ديگر نبايد بر اساس نظريه ماكياول عمل شود كه درغير اين صورت ارزش‌ها جاي ضد ارزش‌ها را در جامعه خواهد گرفت.

مدير مؤسسه معارف وحي و خرد تصريح كرد: اگر همه دنيا براي ظلم و ستم كردن به يك كشوري دست به دست هم بدهند و خواستار منزوي كردن ملتي باشند و عالمان و فرهيختگان آن‌ها نيز با يكديگر هم صدا بشوند، اين نشان از آن است كه حوزه سياست در مسير ضد ارزش حركت مي‌كند و در نتيجه اصول مسائل علمي و معنوي را نيز از بين مي‌برد.

مؤلف «مكتب تفسيري صدر المتالهين» گفت: يونسكو در صورت ادامه دادن به اين مسئله، با مرگ ارزش‌هاي اخلاقي خود در حوزه علم و فرهنگ مواجه مي‌شود و ترديدي در اين كناره‌گيري آن‌ها از همايش روز جهاني فلسفه نيست كه آن‌ها تحت تأثير محافل صهيونيست قرار گرفته‌اند اما آن‌ها بطور صادقانه مي‌توانستند به دنيا بگويند كه كاري به مسائل سياسي ندارند.

نصيري در ادامه افزود: ايران پايگاه و بستر اصلي تفكرات فلسفي، مخصوصا اسلامي در جهان است و انديشمندان و فرهيختگان فلسفه نيز عمل زشت آنها را پذيرا نيستند.
اين پژوهشگر ديني با اشاره به آيه «كَم مِّن فِئَةٍ قَلِيلَةٍ غَلَبَتْ فِئَةً كَثِيرَةً بِإِذْنِ اللهِ وَاللهُ مَعَ الصَّابِرِينَ» گفت: اگر همه دنيا براي انزوا كردن يك ملت و كشوري كه بر مدار حق است و محكم ايستاده است، قصد ترك او را بكند، در يك روزي نيز اين اتفاق براي او خواهد افتاد.

مدير مؤسسه معارف وحي و خرد در ارتباط با فرمايش امام باقر (ع) به جابر جعفي گفت: روزي امام باقر (ع) به جابر گفت: اي جابر! خودت را بر قرآن عرضه دار و ببين كه رفتار و منشت با قرآن منطبق است يا نه؛ اگر منطبق بود بنابراين تو پيروز هستي هر چند كه همه دنيا با تو مخالف باشند و در غير اين صورت تو شكست خورده هستي هر چند همه دنيا با تو موافق باشند.

وي در پايان سخن خود خاطرنشان كرد: اگر مراكز و محافل علمي به سوي سياست غير اخلاقي كشيده شوند باعث خسارت خودشان مي‌شوند و از طرفي نيز عقلا و فرهيختگان دنيا نيز عمل آنها را قبيح مي‌شمارند و در تاريخ ماندگار مي‌شود.

برچسب‌ها: ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.