چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
شنبه ۰۹ اسفند ۹۳ | ۱۸:۰۰
فعالان بازار مرغ:

مرغ ارزان می‌شود

در حالی که مرغ در هفته‌های اخیر به دلیل کاهش جوجه‌ریزی، با افزایش قیمت ناگهانی مواجه شده بود، گفته می‌شود با ورود تولیدات جدید این محصول به بازار، طی چند روز آینده کاهش قیمت می‌یابد.


13931203000649_PhotoA

در حالی که مرغ در هفته‌های اخیر به دلیل کاهش جوجه‌ریزی، با افزایش قیمت ناگهانی مواجه شده بود، گفته می‌شود با ورود تولیدات جدید این محصول به بازار، طی چند روز آینده کاهش قیمت می‌یابد.

در هفته‌های اخیر قیمت مرغ به شدت افزایش یافت که گفته می‌شود، این اتفاق در پی ضرر و زیان چند ماه اخیر تولیدکنندگان مرغ گوشتی صورت گرفت.

براساس این گزارش، تولید‌کنندگان مرغ که در ماه‌های اخیر به علت پایین بودن قیمت مرغ با ضرر و زیان روبرو بودند، اقدام به کاهش جوجه‌ریزی کردند و این مسئله موجب کاهش عرضه مرغ به بازار و در نتیجه گرانی حدود 2 هزار تومانی هر کیلوگرم مرغ شد.

در این راستا دولت برای حمایت از مصرف‌کنندگان و با همکاری شرکت پشتیبانی امور دام عرضه مرغ منجمد را از دو هفته پیش به بازار آغاز و علاوه بر آن عرضه مرغ گرم با قیمت هرکیلو 6980 تومان را در میادین میوه و تره‌بار شروع کرد که گفته می‌شود این اقدام مانع افزایش قیمت‌ مرغ شد.

* مرغ ارزان می‌شود

محمد یوسفی رئیس هیئت مدیره انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی کشور درباره قیمت عرضه مرغ در میادین، گفت: هر کیلوگرم مرغ گرم با قیمت 6980 تومان و هر کیلوگرم مرغ منجمد با قیمت 5800 در میادین میوه و تره‌بار به مصرف‌کنندگان عرضه می‌شود.

وی با بیان اینکه در روزهای آتی قیمت مرغ رو به کاهش است، افزود: این کاهش نباید به اندازه‌ای برسد که تولید‌کنندگان را باز هم با حاشیه ضرر مواجه کند.

یوسفی با اشاره به اینکه دولت بابت عرضه مرغ منجمد به مردم و کنترل بازار یارانه می‌دهد، تصریح کرد: قیمت تمام شده مرغ منجمد برای دولت بیش از قیمت تمام شده مرغ گرم است ولی دولت برای جلوگیری از افزایش قیمت مرغ و حمایت از مصرف‌کننده اقدام به توزیع مرغ منجمد کرده است.

رئیس هیئت مدیره انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی کشور اظهار داشت: عرضه مرغ گرم و منجمد قطعا موجب کاهش قیمت‌ می‌شود و هم‌اکنون با کاهش جزئی نسبت به روزهای قبل مرغ در عمده‌فروشی‌ها حدود 7300 تومان عرضه می‌شود.

* قیمت مرغ، با ورود تولیدات جدید به بازار کاهش می‌یابد

مهدی یوسف‌خانی رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی تهران هم در رابطه با قیمت عرضه مرغ در بازار اظهار داشت: هر کیلوگرم مرغ به مصرف‌کننده با قیمت  7900 تومان عرضه می‌شود.

وی افزود: قیمت مرغ در عمده‌فروشی‌ها و کشتارگاه‌ها حدود 7400 تومان است.

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی با بیان اینکه عرضه مرغ منجمد تا حدودی مانع افزایش قیمت‌ها شد، بیان داشت: مردم چندان از مرغ‌های منجمد استقبال نکردند، زیرا از تاریخ انقضاء مرغ‌های منجمد عرضه شده حدود یک ماه باقی مانده است.

وی اظهار داشت: مرغ‌های منجمد عرضه شده در بازار کاملا قابل مصرف و هیچ مشکل بهداشتی ندارد، اما معمولا مردم تمایل به استفاده از مواد تازه دارند.

یوسف‌خانی با بیان اینکه تولیدات جدید مرغ به زودی به بازار می‌رسد، تصریح کرد: تا یکی دو روز آینده قیمت مرغ به دلیل اینکه مرغ‌های پرورش یافته به سن کشتار می‌رسند، کاهش  و از نیمه دوم اسفند هم با افزایش میزان ورود تولیدات جدید به بازار قطعا قیمت مرغ در حد قابل توجهی کاهش می‌یابد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: