دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹
چهارشنبه ۱۳ اسفند ۹۳ | ۲۳:۱۵
مشاور اسماعیل هنیه:

مصر با اسرائیل همپیمان شد

مشاور نخست وزیر پیشین دولت حماس در غزه، ضمن متهم کردن مصر به همپیمانی با اسرائیل،‌ تأکید کرد که قاهره با ایدوئولوژی مقاومت مخالف است.


13931122000200_PhotoA

مشاور نخست وزیر پیشین دولت حماس در غزه، ضمن متهم کردن مصر به همپیمانی با اسرائیل،‌ تأکید کرد که قاهره با ایدوئولوژی مقاومت مخالف است.

«یوسف رزقه» مشاور «اسماعیل هنیه» یکی از رهبران حماس [نخست‌وزیر دولت فلسطین در غزه از 29 مارس 2006 تا 14 ژوئن 2007] در واکنش به تصمیم دادگاهی مصری مبنی بر قرار دادن جنبش حماس در فهرست گروه‌های تروریستی گفت که این تصمیم اقدامی سیاسی بوده است.

وی در گفت‌وگو با پایگاه خبری «النشره»، تأکید کرد که  جنبش حماس یک جریان آزادی ملی است که آماده همکاری با همه سازمان‌های عربی چه سازمان‌های حامی و چه مخالفان اخوان المسلمین است.

رزقه تأکید کرد همه اتفاقاتی که در مصر روی می‌دهد در مسیر خلاف واقعیت جریان دارد و نتیجه آن تصمیماتی است که در چارجوب سیاست تعیین شده و معمول نیست؛ به عنوان مثال کسی گمان نمی‌کرد که مصر به لیبی حمله نظامی کند.

وی در پاسخ به سوالی در باره وجود احتمال اقدام نظامی مصر بر علیه مواضع حماس در نوار غزه احتمال این اقدام را کم دانست و وجود جزئیات اطلاعاتی در این زمینه را رد کرد و افزود تصمیم دادگاه مصری برای قرار دادن حماس در فهرست گروه های تروریستی فضایی را ایجاد کرده که به نظر می‌رسد حماس با مردم مصر دشمنی دارد و باید با خودروهای نظامی با آن مقابله کرد.

از سوی دیگر رزقه دولت فعلی مصر را به همکاری با اسرائیل متهم کرد و تأکید کرد که رفتار مصر در طول حمله رژیم صهیونیستی به نوار غزه به ویژه پایان این جنگ با میانجیگری مصر که هیچ سودی برای فلسطینیان نداشت، حکایت از همکاری و همپیمانی قاهره با تل‌آویو دارد و همین مسأله سبب می‌شود که ایدوئولوژی مقاومت که در تضاد با سیاست‌های مصر است بهانه‌ای برای تحت فشار قرار دادن حماس فراهم می‌کند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: