پنج‌شنبه 05 مارس 15 | 10:18
با تلاش سربازان گمنام امام زمان(عج)

دیپلمات ایرانی ربوده شده آزاد و به تهران بازگشت

با اقدامات پیچیده اطلاعاتی توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) نوراحمد نیکبخت دیپلمات ایرانی ربوده شده در صنعا از چنگال تروریست های بین المللی آزاد شده و به کشور بازگشت.


با اقدامات پیچیده اطلاعاتی توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) نوراحمد نیکبخت دیپلمات ایرانی ربوده شده در صنعا از چنگال تروریست های بین المللی آزاد شده و به کشور بازگشت.

نور احمد نیکبخت

صبح امروز نوراحمد نیکبخت دیپلمات ایرانی مستقر در صنعا که تیرماه سال گذشته در راه منزل خود به سفارت جمهوری اسلامی ایران در یمن، توسط گروههای تروریستی بین المللی ربوده شده بود،از طریق فرودگاه مهرآباد به تهران بازگشت. آزادی وی از بند گروههای تروریستی بین المللی با سلسله اقدامات اطلاعاتی امنیتی سربازان گمنام امام زمان و پس از رهگیری های اطلاعاتی محل اسارت وی صورت گرفت و در نهایت نیکبخت در یکی از مناطق یمن توسط نیروهای وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران از چنگال تروریست ها آزاد شد.

به گزارش مهر معاون عربی و آفریقایی وزیر امور خارجه گفت: سربازان گمنام امام زمان با یک سلسله عملیات پیچیده و دشوار در منطقه ای خاص از کشور یمن مقتدرانه دیپلمات کشورمان را آزاد کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین امیرعبداللهیان در حاشیه مراسم استقبال از نوراحمد نیکبخت دیپلمات ایرانی آزاد شده از بند تروریست ها در یمن که صبح امروز در فرودگاه مهرآباد انجام شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: خوشبختانه امروز در خدمت آقای نوراحمد نیکبخت دیپلمات محترم سفارت جمهوری اسلامی ایران در صنعا هستیم؛ ایشان یک سال و نیم پیش توسط یک گروه تروریستی در صنعا ربوده شد.

وی افزود: از ابتدای این حادثه کمیته ویژه ای با دستور وزیر امور خارجه تشکیل شد و همه بخش های وزارت خارجه در آن حضور یافتند و در نهایت تیم ویژه ای از وزارت اطلاعات با یک سلسله اقدامات و عملیات پیچیده و دشوار امنیتی در منطقه ای خاص از کشور یمن موفق شد آقای نیکبخت را مقتدرانه از چنگال تروریست ها آزاد کند.

معاون عربی و آفریقایی وزیر امور خارجه ادامه داد: این موفقیت را خدمت مقام معظم رهبری، رئیس جمهور محترم، ملت شریف ایران و عزیزان گمنامی که این لحظات شیرین را برای خانواده آقای نیکبخت ایجاد کردند، تبریک می گویم.

امیرعبداللهیان افزود: خداوند متعال را شاکریم که در ایامی که متعلق به حضرت زهرا (س) است، با توسل خانواده ایشان به آن حضرت و با اقتدار سربازان گمنام امام زمان (عج) برگ زرینی دیگری بر افتخارات آنها افزوده شد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: