شنبه 07 مارس 15 | 18:09
معاون بازار شرکت بورس اوراق بهادار عنوان کرد

استقبال حقیقی ها از «سپاس»

دلیل استقبال از این اوراق این است که مزیت سرمایه گذاری تضمین شده را دارد و اگر هم این اوراق منافع بیشتری در بر داشته باشد به سهامداران آن تعلق خواهد گرفت.


13920126000484_PhotoA

دلیل استقبال از این اوراق این است که مزیت سرمایه گذاری تضمین شده را دارد و اگر هم این اوراق منافع بیشتری در بر داشته باشد به سهامداران آن تعلق خواهد گرفت.

علی صحرایی معاون بازار شرکت بورس اوراق بهادار در مورد پذیره نویسی این اوراق و استقبال سرمایه گذاران بیان داشت: ابزاری جدید امروز وارد بازار سرمایه شد و استقبال از آن بسیار خوب بود. دلیل این استقبال هم این بود که ریسک این اوراق صفر درصد است، از همین رو خریداران عکس العمل خوبی به این پذیره نویسی نشان دادند.

وی در این باره ادامه داد: در حدود 15 میلیارد تومان خرید از طریق حقوقی ها به ثبت رسید، در حالی که حقیقی ها 35 میلیارد تومان خرید داشتند، در حالی که، سهامداران آنلاین نیز از امکان خرید مستقیم این اوراق بهره بردند.

صحرایی در ادامه تأکید کرد:  دلیل استقبال از این اوراق این است که مزایای سرمایه گذاری تضمین شده‌ای دارد و اگر هم این اوراق منافع بیشتری در بر داشته باشد به سهامداران آن تعلق خواهد گرفت.

معاون بازار شرکت بورس در ادامه افزود: بازده مشخص این اوراق و ریسک صفر درصد در مقایسه با سایر فرصت های سرمایه گذاری موقعیت بهتر یا حداقل برابری محسوب می شود.

وی در مورد پذیرش این اوراق ادامه داد: پذیرش 50 میلیارد تومان دیگر از این اوراق به فردا موکول شد، در حالی که یک مقدار از ثبت سفارش ها به دلیل عدم رعایت ضوابط، ابطال شد.

صحرایی روش ثبت دفتری را یکی از مزایای این پذیره نویسی عنوان کرده و اذعان داشت: مزایای روش ثبت دفتری این است که خریدار زمان کافی را برای تصمیم گیری خواهد داشت و تمام خریداران می توانستند از شرایطی مساوی به ثبت سفارش بپردازند.

وی از دیگر مزایای این روش افزود: دامنه نوسان این اوراق مشخص بود و تعداد اوراق قابل عرضه نیز شفاف بود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.