شنبه ۱۶ اسفند ۹۳ | ۱۸:۱۵
رئیس انجمن صنایع چینی تأکید کرد

اقتصاد رقابتی جایگزین اقتصاد یارانه‌ای شود

رئیس انجمن تولیدکنندگان صنایع چینی بازنگری در برخی قوانین ضدتولید را لازمه دستیابی به جایگاه مناسب در صنعت کشور دانست و گفت: ایجاد اقتصاد آزاد در کشور باعث افزایش کیفیت تولیدات و کاهش قیمت محصولات می‌شود.


13931216000635_PhotoA

رئیس انجمن تولیدکنندگان صنایع چینی بازنگری در برخی قوانین ضدتولید را لازمه دستیابی به جایگاه مناسب در صنعت کشور دانست و گفت: ایجاد اقتصاد آزاد در کشور باعث افزایش کیفیت تولیدات و کاهش قیمت محصولات می‌شود.

عباسعلی قصاعی در حاشیه رونمایی از مرغوبترین چینی دنیا اظهار داشت: در حال حاضر سالانه بیش از 50 هزار تن ظروف چینی در کشور تولید و حدود 10 هزار تن آن به کشورهای دیگر صادر می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین سالانه حدود 7 تا 8 هزار تن ظروف چینی به کشور وارد می‌شود و با توجه به محدودیت‌های ارزی و قانونی در گمرک طی 10 سال گذشته، واردات زیادی از ظروف چینی به کشور صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: واردات محصولات چینی به کشور از پارو و سنگ قبر گرفته تا ظروف چینی، باعث آسیب دیدن تولید داخل می‌شود.

به گفته قصاعی، در حال حاضر به دلیل برخورداری از انرژی ارزان‌قیمت در ایران و نیروی کار ارزانتر نسبت به کشورهای اروپایی، تولیدات ایرانی از قابلیت رقابت‌پذیری بالایی برخوردار هستند.

وی ادامه داد: به همین دلیل واردات چینی مرغوب به کشور گران‌تر از تولیدات داخلی تمام می‌شود و بیشتر واردات به چینی‌های نامرغوب اختصاص دارد.

وی تصریح کرد: اگر بخواهیم به جایگاه مناسبی در صنعت دنیا برسیم باید قوانین کشور که اغلب ضد تولید هستند، مورد بازنگری قرار گیرند.

به گفته وی، اصلاح قوانینی مانند قانون مالیات‌ها، قوانین کار و تأمین اجتماعی، قوانین بانکی و گمرکی برای رشد صنعت کشور ضروری است.

رئیس انجمن تولیدکنندگان صنایع چینی در ادامه با بیان اینکه اعتقادی به پرداخت یارانه به بخش تولید نداریم، گفت: اقتصاد کشور باید رقابتی باشد، زیرا این نوع اقتصاد باعث افزایش کیفیت تولیدات و کاهش قیمت محصولات می‌شود که در حال حاضر صنعت چینی از چنین قابلیتی برخوردار است.

وی با بیان اینکه برای تولید چینی مرغوب در کشور نیازمند واردات خاک چینی مرغوب و همچنین ماشین‌آلات تولید هستیم، افزود: FDC به عنوان یکی از دستاوردهای صنعت داخل، مرغوبترین چینی دنیا محسوب می‌شود که از بالاترین درجه سپیدی، بیشترین سختی و بیشترین میزان شفافیت و نورگذاری برخوردار است.

مدیر عامل شرکت چینی زرین توضیح داد: برای انجام کار پژوهشی این پروژه حدود 400 هزار یورو سرمایه‌گذاری شده و این محصول به تدریج جایگزین محصولات فعلی این کارخانه خواهد شد.

وی با بیان اینکه مرغوبترین چینی تولید دنیا به کشورهایی مانند ترکیه و اسپانیا صادر خواهد شد، گفت: برای تولید مرغوبترین چینی کشور که به عنوان یک دستاورد در اقتصاد مقاومتی محسوب می‌شود، 10 سال کار تحقیقاتی انجام شده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: