دوشنبه 09 مارس 15 | 13:35
دنیای موبایل و کامپیوتر

آیفون6 عامل افزایش تماشای ویدیوهای آنلاین

بررسی‌های شرکت ادوب نشان می‌دهد عرضه گوشی آیفون 6 موجب افزایش شدید تماشای ویدیوهای آنلاین شده و بر عادات کاربری افراد در این زمینه تاثیر مثبتی گذاشته است.


13930602000258_PhotoA

بررسی‌های شرکت ادوب نشان می‌دهد عرضه گوشی آیفون 6 موجب افزایش شدید تماشای ویدیوهای آنلاین شده و بر عادات کاربری افراد در این زمینه تاثیر مثبتی گذاشته است.

 

در بررسی مذکور تلاش شده نحوه استفاده افراد از آیفون و آی پد برای تماشای ویدیو مشخص شود. گفتنی است در سه ماهه چهارم سال 2014 حدود 74.5 میلیون آیفون 6 و 6 پلاس به فروش رفته است.

تحقیقات ادوب نشان می دهد میزان مشاهده ویدیو بر روی گوشی های هوشمند به طور کلی هر سال دو برابر می شود. همچنین آی پد به ابزار محبوب برای مشاهده برنامه‌های تلویزیونی بر روی اینترنت مبدل شده، به گونه ای که 29 درصد از افراد در سه ماهه چهارم سال 2014 برنامه های تلویزیون های کابلی را به این شیوه مشاهده کردند.

همچنین عرضه سیستم اپل تی وی و ست تاپ باکس های مشابه موجب کاهش سهم سیستم عامل iOS برای مشاهده فیلم و ویدیو شده است. این کاهش حدود 21 درصد بوده است. در مقابل استفاده از کنسول‌های بازی و دیگر پلاتفورم های پیشرفته برای تماشای ویدیو در سال 2014 تا 50 درصد افزایش نشان‌ می‌دهد.

علت اصلی این تحول آن است که کاربران دوست دارند از نمایشگرهای بزرگتر برای مشاهده برنامه های تلویزیونی استفاده کنند. از جمله دیگر یافته های جالب این تحقیق این است که اگر چه رایانه های مک تنها 13 درصد از بازار کلی رایانه های رومیزی را در اختیار دارند، اما این رایانه ها سهم 40 درصدی را از بازار تماشای ویدیوی از طریق رایانه های رومیزی در اختیار دارند.

در بخش دیگری از این تحقیق به بررسی میزان استقبال احتمالی از ساعت اپل که تا ساعاتی دیگر از آن رونمایی می شود، پرداخته شده و مشخص گردیده که 27 درصد از پرسششوندگان که هم اکنون ساعت هوشمند در اختیار ندارند احتمال دارد که تا شش ماه آینده یکی از این ساعت ها خریداری کنند. از میان این افراد 67 درصد گفته اند ساعتی که می خرند به احتمال زیاد ساعت اپل خواهد بود.

برچسب‌ها: ، ، ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: