پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹
چهارشنبه ۲۰ اسفند ۹۳ | ۱۸:۵۵
۳ جهش مصرف بنزین در ایام نوروز

مصرف بنزین ۱۰۰ تایی می‌شود

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با تشریح ۳ دوره پیک مصرف بنزین در روزهای پایانی اسفند ماه و ایام نوروز، اعلام کرد: پیش بینی می‌شود امسال مصرف بنزین بار دیگر از مرز ۱۰۰ میلیون لیتر در روز عبور کند


IMG13084965

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با تشریح ۳ دوره پیک مصرف بنزین در روزهای پایانی اسفند ماه و ایام نوروز، اعلام کرد: پیش بینی می‌شود امسال مصرف بنزین بار دیگر از مرز ۱۰۰ میلیون لیتر در روز عبور کند

داوود عربعلی درباره آخرین وضعیت عرضه و مصرف بنزین در آستانه آغاز سفرهای نوروزی و ایام پایانی سال جاری، گفت: در طول چند روز گذشته متوسط مصرف بنزین کشور عادی بوده و با جهش قابل توجهی روبرو نشده است.

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اعلام اینکه در طول چند روز گذشته تاکنون متوسط مصرف بنزین کشور در محدوده ۷۰ میلیون لیتر در روز بوده است، تصریح کرد: با این وجود پیش بینی می‌شود برای روزهای پایانی سال جاری مصرف این فرآورده نفتی با جهش روبرو شود.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه هم اکنون شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی خود را برای سه دوره پیک مصرف بنزین آماده می کند، اظهار داشت: از این رو پیک اول در روزهای ۲۷ تا ۲۹ اسفند و همزمان با آغاز سفرهای نوروزی در کشور آغاز خواهد شد.

عربعلی با بیان اینکه جهش دوم پنجم و ششم فروردین ماه سال ۹۴ و با به پایان رسیدن تعطیلات رسمی کلید می خورد، بیان کرد: همچنین جهش سوم مصرف بنزین ۱۳ تا ۱۵ فروردین ماه سال آینده به وقوع خواهد پیوست.

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با یادآوری اینکه هم اکنون هیچ گونه نگرانی بابت تامین بنزین مردم در روزهای پایانی سال جاری و ایم نوروز وجود ندارد، تبیین کرد: در مناطق ۳۷ گانه شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی کشور ذخیره سازی مطلوب بنزین و گازوئیل انجام گرفته و مشکلی برای تامین سوخت وجود ندارد.

این مقام مسئول با بیان اینکه پیش بینی می شود برای روزهای پایانی سال جاری و تعطیلات نوروز متوسط مصرف بنزین کشور از مرز ۱۰۰ میلیون لیتر در روز عبور کند، تاکید کرد: در صورت افزایش مصرف حتی به بیش از ۱۰۰ میلیون لیتر در روز هم تدابیر لازم برای عرضه و توزیع بنزین و حتی گازوئیل دیده شده است.

وی همچنین از آغاز به کار  ۱۰ گروه نظارت و بازرسی این مجموعه نفتی به منظور رصد و پایش جایگاه‌های سوخت در استان های سراسر کشور خبر داد و افزود: هم اکنون تمامی جایگاه های سوخت، ناوگان نفتکش‌های جاده پیما و انبارهای نفت برای تامین سوخت نوروزی مردم در آمادگی کامل قرار دارند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: