پنج‌شنبه 12 مارس 15 | 12:34
درخواست دانشجویان تهرانی از قوه قضائیه

لیست دانه درشت های تخریب کننده باغات + اسامی

تا زمانی که قوه قضاییه با تخریب کنندگان باغات در تهران و مشهد و اطراف آن که به طور سازمان یافته و با پشتیبانی کمیسیون های ماده ۵ و به صورت آشکارصورت می گیرد برخورد قانونی نکند نمی توان انتظار داشت که در استان های دیگر و در نقاط دورافتاده مراتع و جنگل ها مورد حفاظت قرار گیرند.


به گزارش تریبون مستضعفین جمعی از دانشجویان تهرانی از تشکل‌های مختلف دانشجویی صبح امروز در اعتراض به تخریب گسترده باغات و مقوله تراکم‌فروشی در شهرهای بزرگ کشور، مقابل ساختمان دادستانی در مقابل پارک شهر تهران تجمع کردند.
تجمع‌کنندگان با در دست داشتن پلاکاردهایی نظیر «داشتن هوای پاک حق مردم است» و «آقای دادستان خفه شدیم» و با در دست داشتن پلاکاردهایی با مضامین بیانات رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان و فعالان محیط زیست، خواستار برخورد قاطع دادستانی و وزارت دادگستری با مقوله تخریب محیط زیست و فروش باغات و تراکم‌فروشی در شهرهای بزرگ شدند.
به گزارش ایرنا دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی در این تجمع با اشاره به اینکه مقوله تراکم فروشی از زمان مدیریت کرباسچی در شهرداری تهران آغاز شد گفت: این مساله منجر به افزایش درآمد شهرداری و شورای شهر در کلانشهرهای کشور از جمله تهران شده است.
حسین شهبازی زاده با اشاره به آلودگی هوای شهر تهران افزود: هوای تهران سال گذشته در ۱۴۸ روز دچار آلودگی بود که این نشان می دهد بخش وسیعی از فضای سبز شهر تهران در سالهای اخیر به منظور تراکم فروشی از بین رفته است.
این فعال دانشجویی گفت: باید مشخص شود که دومینوی تراکم فروشی چه زمانی در کلانشهرها خاتمه پیدا خواهد کرد.
وی تراکم فروشی را پدیده ای برای پر کردن جیب برخی از سرمایه داران دانست و افزود: البته این افراد سرمایه بر هستند نه سرمایه دار.
عضو شورای مرکزی بسیج دانشجویی دانشگاه تهران نیز در جمع دانشجویان معترض گفت: سیاست های غلط شهرداری در رابطه با تراکم فروشی یکی از زمینه هایی است که باعث بروز فساد شده است.
ابوالفضل نوروزی خواستار برخورد قاطع دستگاه قضایی با پدیده تراکم فروشی و تخریب فضای سبز و عرصه های طبیعی در کلانشهرهای کشور شد.
در این تجمع نامه ای سرگشاده از طرف بسیج دانشجویی دانشگاههای تهران به رییس دستگاه قضا منتشر و قرائت شد که در آن با نام بردن از دانه درشتهای مخرب باغات و تعیین مصادیق آن، از رییس قوه قضاییه خواسته شده است بنابر فرمایش رهبر انقلاب بشدت با عاملان تخریب برخورد کند.
متن نامه مزبور به شرح ذیل است:
نامه بسیج دانشجویی دانشگاه های تهران به رئیس محترم قوه قضاییه، حضرت آیت الله آملی لاریجانی
از این پس مردم باید قضاوت کنند که کدام دستگاهها به وظیفه خود برای حفظ محیط زیست عمل می کنند و کدام دستگاهها برای حفظ محیط زیست، تلاش و اقدام لازم را انجام نمی دهند.
مقام معظم رهبری –دیدار با فعالان محیط زیست –۱۷ اسفند ۱۳۹۳
حضرت آیت الله صادق لاریجانی
 ریاست محترم قوه قضاییه
با سلام، پیرو بیانات صریح و روشن مقام معظم رهبری در دیدار مورخ ۱۷ اسفند ۱۳۹۳ با فعالان محیط زیست و بخشنامه مورخ ۱۸ اسفند جنابعالی به دادگستری های سراسر کشور، درخواست داریم پرونده های زیر که بارها در رسانه ها از سوی بسیج دانشجویی درخواست پیگیری آنها شده است مورد اقدام قاطع قرار گیرند:
۱- تغییر کاربری غیرقانونی حدود ۱۰۰ هکتار اراضی کشاورزی واقع در منطقه کلاک لواسان در کنار دریاچه سد لتیان که از منابع آب شرب شهر تهران می باشد برای ساخت و ساز مسکونی در آن.
۲- تغییر کاربری غیرقانونی ۱۶ هزار متر مربع از اراضی سبز واقع در ارتفاعات ۱۸۰۰ سوهانک تهران برای ساخت دو برج ۳۵ طبقه توسط تعاونی مسکن مجلس شورای اسلامی.
۳- تخریب و تفکیک غیرقانونی باغ حکمت به مساحت ۱۸ هزار متر مربع در حریم رودخانه تامین آب شرب واقع در منطقه لواسان توسط ستاد اجرای فرمان امام (ره).
۴- تغییر کاربری غیرقانونی بوستان مادر به مساحت ۷۰ هزار متر مربع واقع در منطقه ۵ شهر تهران به مسکونی – تجاری توسط یکی از پیمانکاران شهرداری تهران.
۵- تخریب کامل باغ گیاهی به مساحت بیش از ۱۰ هزار متر مربع واقع در میدان تجریش تهران و تبدیل آن به مجتمع تجاری توسط صندوق بازنشستگی وزارت اطلاعات.
۶- تخریب کامل باغ ضرابخانه به مساحت ۱۱ هزار متر مربع واقع در خیابان شریعتی تهران و تبدیل آن به برج ۳۰ طبقه تجاری اداری توسط بنیاد تعاون ناجا.
۷- شروع به تخریب باغ معنوی به مساحت ۲۲ هزار متر مربع واقع در منطقه جمشیدیه تهران به منظور ساخت برج های مسکونی توسط شرکت ساختمانی بانک ملت با پشتیبانی کمیسیون ماده ۵.
۸- تخریب باغ ۷۰ ساله پسیان به مساحت ۲۸۰۰ متر مربع واقع در خیابان ولیعصر تهران با پشتیبانی کمیسیون ماده ۵.
۹- تخریب و تغییر کاربری ۲۸ قطعه از باغات موقوفه آستان قدس رضوی در شهر مشهد از جمله باغ ۷۸ هزار متر مربعی در چهار راه سجاد شهر مشهد به منظور ساخت مجتمع تجاری «مشهد مال» با مشارکت بانک تات و آستان قدس.
۱۰- ساخت پروژه عظیم تجاری اطلس پلازا توسط بانک انصار در اراضی ممنوعه عباس آباد. این اراضی با تاکید مقام معظم رهبری و طبق طرح باید به فضاهای سبز و فرهنگی اختصاص داشته باشد.
بدیهی است تا زمانی که قوه قضاییه با تخریب کنندگان باغات در تهران و مشهد و اطراف آن که به طور سازمان یافته و با پشتیبانی کمیسیون های ماده ۵ و به صورت آشکارصورت می گیرد برخورد قانونی نکند نمی توان انتظار داشت که در استان های دیگر و در نقاط دورافتاده مراتع و جنگل ها مورد حفاظت قرار گیرند.
و نهایتا فصل الخطاب امام خامنه ای در دیدار با فعالان محیط زیست :
افراد سوء استفاده کننده بی هیچ اغماضی مورد تعقیب قضایی قرارگیرند و اگر در دستگاهها نیز کوتاهی انجام گیرد، باید با عوامل این کوتاهی هم بشدت برخورد شود.
امضا کنندگان :
بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع)
بسیج دانشجویی دانشگاه امیر کبیر
بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت
بسیج دانشجویی دانشکده جغرافیا دانشگاه تهران
بسیج دانشجویی پردیس فنی دانشگاه تهران
بسیج دانشجویی کوی دانشگاه تهران
بسیج دانشجویی دانشکده محیط زیست دانشگاه تهران
بسیج دانشجویی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران
بسیج دانشجویی دانشکده پردیس علوم دانشگاه تهران
بسیج دانشجویی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران
بسیج دانشجویی دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران
بسیج دانشجویی دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران
بسیج دانشجویی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران
بسیج دانشجویی دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران
بسیج دانشجویی دانشکده تربیت بدنی دانشگاه تهران
 1. میرزا
  13 مارس 2015

  در حکومت اسلامی با هر متخلفی باید برخورد شود . چه ریز و چه درشت . تا بحث عدالت محوری مستقر گردد .
  اما اولویت با دانه درشتها هست تا دیگران نیز متوجه شده و عبرت بگیرند .
  در جامعه اسلامی اصل هدف ، همان عدالت است که باید هر چه سریعتر به این مسآله حیاتی پرداخته شود .
  انشاالله

 2. میرزا
  13 مارس 2015

  اگر شهردار محترم تهران برادر قالی باف بر اعلام موضع خود نسبت به اجرایی نمودن خواست رهبری مصر بوده و اقدامات خود را عملی نمایند ، ما نیز پشتیبانی خود را از موضع به حق ایشان اعلام میداریم و هر کجا نیاز باشد ما هستیم .
  بسیجی پا برهنه

 3. علیمدد
  31 آگوست 2015

  چرا راجع به تخریب میادین تهران طی سالهای اخیر حرفی زده نمیشود شهردار مشهدی است و سنبل زیبائی خیابانهای مشهد میادین انست چرا پایتخت به این وضع درامده؟

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.