چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
پنج شنبه ۲۱ اسفند ۹۳ | ۱۳:۰۱
رئیس کل دادگستری اصفهان مطرح کرد؛

تلاش دادگستری‌اصفهان در مبارزه با زمین‌خواری

رئیس کل دادگستری استان اصفهان با بیان اهتمام جدی دستگاه قضایی استان در مبارزه با زمین‌خواران گفت: مبارزه با زمین‌خواران و تصرف‌کنندگان املاک دولتی در سرلوحه کارهای دادگستری استان اصفهان است.


139208201650123661519373

رئیس کل دادگستری استان اصفهان با بیان اهتمام جدی دستگاه قضایی استان در مبارزه با زمین‌خواران گفت: مبارزه با زمین‌خواران و تصرف‌کنندگان املاک دولتی در سرلوحه کارهای دادگستری استان اصفهان است.

احمد خسروی‌وفا در زمینه مبارزه با زمین‌خواری اظهار داشت‌: افرادی به قصد سودجویی و با شگردهای غیر‌قانونی اقدام به تصرف زمین‌های عمومی و دولتی شهر و اطراف اصفهان کرده، که این موضوع از نظر دارا بودن حساسیت‌های قانونی و شرعی مورد توجه اینجانب قرار گرفته و دستور پیگیری و تعقیب مراحل قانونی را صادر کردم.

وی افزود: در این راستا مواردی از این گونه تصرفات غیر‌قانونی زمین‌های دولتی در اصفهان شناسایی شده و با تشکیل پرونده‌های قضایی مراحل قانونی خود را طی می‌کند.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان در مورد پرونده قضایی جدید مربوط به متصرفان اراضی تربیت بدنی در شمال اصفهان بیان کرد: در این زمینه چند نفر از متصرفان دستگیر و چند نفر دیگر تحت تعقیب قضایی و انتظامی هستند.

وی تصریح کرد: پس از اعلام گزارش تصرف زمین‌های فوق توسط عده‌ای، دادگستری اصفهان وارد عمل شده و در نخستین اقدام با اخذ توضیحاتی از نماینده سازمان تربیت بدنی استان به این نتیجه رسیده که وسعت زیادی از اراضی، مورد تصرف قرار گرفته، و ارزش اراضی که بازگردانده شده حدود 300 میلیارد تومان است.

خسروی‌وفا گفت: در یک اقدام دیگر فرد یا افرادی بدون داشتن مالکیت مشخصی از زمین‌های مذکور اقدام به فروش بیش از میزان مالکیت خود به اشخاص غیر کرده‌‌‌‌اند که خریداران با ارائه قولنامه خریداری شده از وی و میزان سهم مشاع، به اداره تربیت بدنی مراجعه کرده و مسئولان مربوطه وقت، بدون بررسی میزان مالکیت حقیقی در قبال زمین مورد ادعا معوض در شهر بهارستان یا سیمرغ داده‌اند و به این طریق بسیاری از اموال دولتی تضییع شده است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به این وضعیت و با ورود دادستانی شهرستان برخوار و دستور مؤکد به اداره‌کل ورزش برای پیگیری حقوق دولت با اعزام نماینده ویژه از وزارتخانه ورزش و جوانان، پیگیری این موضوعات را در اولویت کاری دستگاه قضایی استان ذکر کرد.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان افزود: مجموعه این اقدامات در راستای شکایت‌های متعدد علیه، شکایت علیه کسانی که زمین‌خواری کرده و نسبت به اراضی متعلق به دولت تصرفات غاصبانه داشته‌، کسانی که با سندسازی و تبانی علیه اداره تربیت بدنی اقدام کرده‌ و افرادی که در مراجع دولتی گزارش خلاف یا گواهی خلاف صادر کرده و منجر به تضییع اموال شده‌اند، مؤثر است.

وی اظهار داشت: در این راستا تاکنون 15 نفر تحت تعقیب قرار گرفته که تعداد 6 نفر از آن‌ها بازداشت شده و سپس با قرار وثیقه آزاد شده‌اند و دیگر افراد نیز تحت تعقیب هستند.

خسروی‌وفا بیان کرد: در بازداشت چند نفر از متهمان اصلی و اقدامات پیشگیرانه مقدار 140 هکتار از اراضی که در تصرف غاصبان بوده، آزادسازی شده و هنوز هم موارد جدیدی از تضییع بیت‌المال با بررسی پرونده‌ها در حال کشف است.

وی تصریح کرد: امیدوار هستم با همکاری مسئولان مربوطه و موفقیت در پرونده، اموال بیت‌المال برگردانده شود و مجرمان به مجازات قانونی خود برسند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: