جمعه 13 مارس 15 | 16:18
خطیب جمعه تهران:

شیطنت در ژن دولتمردان آمریکایی وجود دارد

آیت الله سیداحمد خاتمی امام جمعه موقت امروز تهران با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران حامی تمامیت ارضی عراق است، گفت: کمک‌های ایران به عراق برای ناکام گذاشتن دشمنان در تجزیه این کشور است.


13930524000225_PhotoA

آیت الله سیداحمد خاتمی امام جمعه موقت امروز تهران با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران حامی تمامیت ارضی عراق است، گفت: کمک‌های ایران به عراق برای ناکام گذاشتن دشمنان در تجزیه این کشور است.

آیت‌الله سیداحمد خاتمی عضو هیأت‌رئیسه مجلس خبرگان رهبری و خطیب موقت نماز جمعه امروز تهران در خطبه‌های نماز جمعه پایتخت با تبریک به ارتش و نیروهای مردمی عراق به خاطر پیشروی در صلاح‌الدین و تکریت اظهار داشت: امیدوارم خداوند به مردم و ارتش عراق صبر عطا کند تا زمانی که ریشه داعش از این کشور به کلی نابود شود و مطمئن باشند که خداوند به آنان کمک خواهد کرد.

خطیب نماز جمعه تهران افزود: ایران اسلامی دولتی است که در عرصه مبارزه با تروریست‌ها آنگاه که دولت‌های مستکبر ذره‌ای به عراق کمک نکردند، در عرصه مستشاری و دیگر عرصه‌ها به میدان آمد و به عراق کمک کرد.

وی تصریح کرد: ایران حامی تمامیت ارضی عراق است و کمک‌های ایران به این کشور برای این است که دشمنان را در تجزیه عراق ناکام بگذارد، ما نه تنها مرزهای عراق را به رسمیت می شناسیم بلکه مرزهای همه جهان و مرزهای بین المللی را محترم می‌شناسیم و فقط یک رژیم را زیر این آسمان رژیم جعلی، اشغالگر و غاصب می‌دانیم که آن هم نظام صهیونیستی اسرائیل است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران بر همین اساس یادآور شد: برادران عراقی ما بدانند که جمهوری اسلامی ایران همراه آنان است برای ساختن عراقی سرافراز و سربلند تا عراق بتواند در برابر همه توطئه‌های دشمنان مقاوم باشد و ایستادگی کند.

وی با اشاره به 24 اسفند سال 63 که منافقان مکار صدام جنایتکار اقدام به بمب‌گذاری در نماز جمعه تهران کردند گفت: در آن روز که مقام معظم رهبری خطیب نماز جمعه بودند، در اثر انفجار بمب 14 نفر از نمازگزاران به شهادت رسیدند و 68 نفر نیز مجروح شدند.

آیت‌الله خاتمی همچنین مرحوم مرتضایی‌فر آن زمان دست آقا را از تریبون کنار کشیدند ولی این خطیب شجاعانه پشت تریبون آمد و آن روز استقامت شما مردم تهران مایه مباهات شد، تکه‌های بدن عزیزانی که به شهادت رسیدند روی درخت‌ها و دیوارهای دانشگاه تهران دیده می‌شد و شما مردم با عزاداری شعار «حسین حسین شعار ماست شهادت افتخار ماست» سر دادید، آن خطیب گرانقدر که امروز زعامت ایران اسلامی و راهنمایی جهان تشیع را برعهده دارد زینت خطابه جمعه شد.

وی با اشاره به روز تاسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و لزوم بزرگداشت شهدا، گفت: روز بزرگداشت شهیدان روز بیعت با آنان است و کسانی که در هر عرصه‌ای اعم از سیاسی، اجتماعی و فرهنگی به این کشور خیانت می‌کنند بدانند که بی‌تردید به خون شهدا خیانت کردند، از سنت‌های حسنه ملت عزیز ایران برپایی یادواره‌های شهداست که باید هرچه باشکوه‌تر برپا شود و در این یادواره‌ها هم بایستی از آرمان شهیدان گفته شود.

خطیب موقت نماز جمعه امروز تهران در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به مذاکرات هسته‌ای، اظهار داشت: مقام معظم رهبری تیم مذاکره‌کننده را تایید کردند و امین خواندند لکن گفتند که نگرانند چون ما با یکسری افراد درست و حسابی طرف نیستیم بلکه ما با یکسری حقه‌باز طرفیم، با یکسری افراد مکار طرفیم، آنان پیروز شوند هیچ اصلی را نمی‌شناسند و پیمان سرشان نمی‌شود.

وی ادامه داد: روز گذشته اوباما بار دیگر تحریم های 20 ساله ایران را تمدید کرد، معنای این اقدام آن است که این افراد اصلا به اخلاق سیاسی پایبند نیستند، ما نمی‌دانیم آینده این مذاکرات چه می‌شود اما می‌خواهم به صراحت به ملت ایران بگویم که تاکنون در مذاکرات هسته‌ای این ملت بزرگ ایران بوده که پیروز شده است،‌ در این مذاکرات که بیش از یک سال به طول انجامیده، این شما مردم ایران هستید که چهره پیمان‌شکنانه و مکار آمریکا را به دنیا نشان دادید.

آیت‌الله خاتمی در ادامه یادآور شد: متاسفانه عده‌ای در داخل کشور به دنبال بزک کردن چهره آمریکا هستند، می‌خواهند آمریکا را چهره‌ای صلح‌طلب نشان دهند اما شما مردم بزرگ ایران در مذاکرات هسته‌ای نشان دادید که این چنین نیست، آنان همان دست‌های چدنی هستند که با مخمل پوشانده شده است، عده‌ای در داخل کشور می‌گفتند برخی مدام بهانه به دست آمریکایی‌ها می‌دهند، حالا که طی یک سال گذشته به دست آمریکایی‌ها بهانه ندادید اما این مدت نشان داد که شیطنت در ژن دولتمردان آمریکا نهفته است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران در ادامه سخنانش تصریح کرد: سخن این است که این مذاکرات یک سال و اندی گذشته بار دیگر صحبت‌های ابتدای انقلاب امام خمینی (ره) را تاکید کرد که فرمودند «آمریکا شیطان بزرگ است».

وی افزود: دنیا متوجه شد که آمریکا با اساس انقلاب اسلامی ایران مشکل دارد و می‌خواهد نظام اسلامی نباشد اما شما ملت بزرگ ایران اثبات کردید که ملتی هستید که خسته نمی‌شوید اما به فضل خدا دشمن را خسته خواهید کرد.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب طی هفته گذشته، متذکر شد: ایشان در دیدار با مسئولان محیط زیست بر حفاظت از محیط زیست تاکید خاص داشتند و آن را وظیفه حاکمیتی دانستند، ایشان از زمین‌خواری و اخیرا هم کوه‌خواری انتقاد کردند و فرمودند جرم است و مسئولان ذیربط باید در این رابطه ذره‌ای کوتاه نیایند.

وی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی باید رهنمودهای رهبر معظم انقلاب را تبدیل به قانون کند، گفت: بیانات اخیر ایشان موعظه یا نصیحت نیست بلکه یک دستور است و بایستی تبدیل به یک قانون شود.

وی با اشاره به آغاز سال جدید با بیان اینکه سنت‌های خوب نوروزی مورد تایید است اما یادمان باشد شاد بودن به معنای شکستن خطوط قرمز خدا نیست، به مراسم چهارشنبه‌سوری پایان سال اشاره و تصریح کرد: ملت ما ملت فرهیخته‌ای است، از منظر حقوقی این آتش‌بازی‌ها تجاوز به حقوق دیگران محسوب می‌شود و از منظر شرعی نیز با توجه به اینکه مومنان را اذیت می‌کند، حرام است؛ از همه جوانان و بزرگ‌ترها می‌خواهم که در این وادی‌های خطرزا وارد نشوند که بسیاری عیدها به خاطر همین آتش‌بازی‌ها تبدیل به عزا شده است.

آیت‌الله خاتمی گفت: امسال عید نوروز ما در شرایطی قرار دارد که فرزندان حضرت زهرا (س) در عزا هستند، ان شالله حریم فاطمه(س) را نگه داریم تا عاقبت‌ بخیر شویم.

وی همچنین با اشاره به اجلاس اخیر مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: هفدهمین اجلاسیه خبرگان رهبری در هفته‌ای که گذشت برگزار شد، در این اجلاسیه رئیس جدید خبرگان رهبری انتخاب شد، آیت‌الله مهدوی کنی رئیس سابق مجلس خبرگان به حق مصداق عالم ربانی بود و رئیس منتخب جدید هم حضرت آیت‌الله یزدی بزرگی است که سابقه درخشان علمی، مبارزاتی با طاغوت و سابقه تبعیدها دارد و از افتخارات بزرگ آیت‌الله یزدی نیز ولایتمداری ایشان است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران تصریح کرد: بنده دو دوره است که در مجلس خبرگان رهبری حضور دارم، 8 دوره انتخاب رئیس و هیأت رئیسه داشته‌ایم، در هیچ یک از این 8 دوره به اندازه این دوره بداخلاقی از رسانه‌ها و برخی خبرگزاری‌ها و روزنامه‌ها ندیدیم، به نظر می‌رسد آنان خبرگان را هنوز نشناخته‌اند در حالی که خبرگان، عالمان متعهد و فرهیخته هستند که دوره احساسات جوانی آنان هم گذشته است براساس اعتقاداتشان به فضل خدا رأی می‌دهند.

آیت‌الله خاتمی در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد: می‌خواهم تنها یک نصیحت به برخی رسانه‌ها که نادرست در جریان انتخابات هیأت رئیسه خبرگان رهبری عمل کردند، داشته باشم؛ دیدید که بسیاری از پیش‌بینی‌های شما خلاف از آب درآمد و البته در عالم تحلیل اشکالی ندارد اما تقاضایم این است که اعضای خبرگان رهبری که در واقع سرمایه‌های این کشور هستند را در مسلخ حزبی و جناحی‌تان از بین نبرید، آنان برای کشور سرمایه هستند، خبرگان رهبری در هیچ جناحی و حزبی و جریانی به فضل خدا قرار ندارند.

وی در پایان گفت: انتخابات رئیس و هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری در این دوره بسیار با صمیمت برگزار شد، از آنجا که بنده عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری هستم لذا از درون و برون خبر داشتم و باید بگویم بسیار با صمیمیت و آرامش انتخابات برگزار شد و تا نتیجه انتخابات معلوم شد کاندیداهایی که نتوانستند حائز اکثریت آرا شوند بلافاصله به فرد منتخب تبریک گفتند، این یعنی یک انتخابات خوب. امیدواریم سال آینده انتخابات مجلس و خبرگان رهبری به این شکل و بدون هیچ چالشی برگزار شود.

 

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: