دوشنبه 15 نوامبر 10 | 12:44

تبلیغات بانک‌ها دعوت به مفت‌خوری است

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت : تبلیغات بانک ها امروز در کشور در واقع دعوت به مفت خوری است که در اسلام چنین چیزی نداریم. رحیم پور ازغدی تصریح کرد: نباید برای پول به کسی جایزه داد بلکه جایزه برای کار مثبت است نه آنکه پول بیاورید و پول بیشتر ببرید.


عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت : تبلیغات بانک ها امروز در کشور در واقع دعوت به مفت خوری است که در اسلام چنین چیزی نداریم.

رحیم پور ازغدی در چهارمین همایش شکوه هجرت تصریح کرد : نباید برای پول به کسی جایزه داد بلکه جایزه برای کار مثبت است نه آنکه پول بیاورید و پول بیشتر ببرید.

وی گفت: رقابت مثبت باید برای فعالیت های تولیدی و رفع احتیاجات جامعه باشد و فرهنگ مفت خوری در فرهنگ جهادی نیست.

این استاد دانشگاه افزود : براساس روایات ، جامعه ای که مصرف آن از تولیدش بیشتر و وارداتش بیش از صادرات آن است غیراسلامی و غیر جهادی است.

وی با بیان اینکه امروز نظام ما ابرقدرت سیاسی و ایدئولوژیک در جهان است گفت: اگر تفکر جهادی یعنی “کار بیشتر و مصرف کمتر” را نهادینه کنیم تا ۴۰ سال آینده از همه نظر به ابرقدرت تبدیل خواهیم شد.

وی اضافه کرد: براساس روایات محال است مرفه بی درد وارد بهشت شود.

رحیم پور ازغدی اضافه کرد : در توسعه اسلامی مالکیت خصوصی محترم است اما مالکیت عمومی و احترام به حقوق دیگران نیز دیده شده است اما در نظام سرمایه داری مبنای پیشرفت، زیاده طلبی و حرص افراد است

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.