پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹
پنج شنبه ۲۸ اسفند ۹۳ | ۰۸:۰۰

بهای نابرابری به نمایشگاه کتاب میرسد

کتاب «بهای نابرابری» اثر نویسنده نامدار پروفسور ژوزف استیگلیتز، برنده جایزه نوبل اقتصاد به همت اسماعیل رئیسی (استاد دانشگاههای شیراز) ترجمه و به زودی از سوی دفتر نشر معارف منتشر می شود.


به گزارش تریبون مستضعفین کتاب «بهای نابرابری» اثر نویسنده نامدار پروفسور ژوزف استیگلیتز، برنده جایزه نوبل اقتصاد به همت اسماعیل رئیسی (استاد دانشگاههای شیراز) ترجمه و به زودی از سوی دفتر نشر معارف منتشر می شود.Price-of-Inequality-cover
کتاب «بهای نابرابری» (THE PRICE OF INEQUALITY) اثر نویسنده نامدار پروفسور ژوزف استیگلیتز، معاون سابق بانک جهانی و دارنده جایزه نوبل 2001 در اقتصاد است. او که فارغ التحصیل MIT و استاد دانشگاه کلمبیا است را تئوریسین در سایه جنبش 99 درصدی ها (جنبش اشغال وال استریت) می دانند. استعاره 1 درصدی ها و 99 در صدی ها را نخستین  بار او در مقاله ای که برای مجله Vanity Fair نگاشت بر سر زبانها انداخت، و این تعبیر پس از آن به سرعت جهانی شد.
نویسنده کتاب که یکی از چهار اقتصاددان برتر جهان به شمار می آید در این کتاب با شبکه ای از مبانی منطقی و استدلال مبانی نظام لیبرال سرمایه داری بین المللی و در رأس آن آمریکا را با قدرت هر چه تمام تر به چالش کشیده است. مطالب کتاب با انبوهی از اعداد، ارقام و مستندات که بالغ بر 100 صفحه است به گونه ای مستند می شود که هر خواننده ای را به تأمل وامی دارد.
ترجمه کتاب «بهای نابرابری» در بیش از 500 صفحه، قطع رقعی و در 10 فصل آماده صفحه آرایی شده است و در ایام نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از سوی دفتر نشر معارف عرضه خواهد شد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: