دوشنبه 23 مارس 15 | 14:40
رئیس پلیس راهور ناجا به رانندگان پرخطر هشدار داد

توقیف ۷۲ ساعته خودروی رانندگان حادثه‌ساز

رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به افزایش واژگونی خودروها در نوروز امسال گفت: ۴۲ درصد تصادفات چند روز اخیر از نوع واژگونی بوده است.


13930919000563_PhotoA

رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به افزایش واژگونی خودروها در نوروز امسال گفت: ۴۲ درصد تصادفات چند روز اخیر از نوع واژگونی بوده است.

سردار اسکندر مومنی در حاشیه بازدید از پلیس راه قم ـ تهران اظهار داشت: در اکثر محورهای کشور شاهد ترافیک پرحجم اما روان هستیم؛ خوشبختانه در 24 ساعت گذشته تصادفات رانندگی 5 درصد کاهش یافته اما همچنان واژگونی ناشی از خستگی و خواب آلودگی مهمترین علت تصادفات در 24 ساعت گذشته است.

وی افزود: تردد در جاده‌های استان خراسان رضوی، قم و خوزستان نسبت به سال گذشته افزایش یافته است و جاده‌های تهران ـ کرج، تهران ـ قم، چناران ـ مشهد و اهواز ـ آبادان در شبانه روز گذشته پرترددترین محورهای کشور بودند.

رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به این که 42 درصد تصادفات نوروز امسال از نوع واژگونی بوده است، افزود: پس از واژگونی بیشترین علت تصادفات نوروز امسال سرعت و سبقت غیرمجاز بوده است.

وی از تشدید برخورد با تخلفات حادثه‌ساز خبر داد و گفت: برابر ابلاغ صورت گرفته خودروهایی که مرتکب تخلفات حادثه‌ساز همزمان شوند 72 ساعت توقیف می‌شوند لذا به رانندگان توصیه می کنیم از ارتکاب تخلفات رانندگی به طور جدی خودداری کنند تا سفر نوروزی آنها تلخ نشود.

رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به کاهش سرعت متوسط خودروها در 24 ساعت گذشته خاطرنشان کرد: مهمترین علت واژگونی خودروها خستگی و خواب آلودگی است و پس از آن سُرخوردگی و عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه از دیگر علل واژگونی خودروهاست.

وی ادامه داد: رانندگان باید بدانند برای خواب هیچ گزینه دیگری وجود ندارد و هر کجا احساس کردند خوابشان می‌آید از رانندگی خودداری و به استراحت کافی بپردازند.

رئیس پلیس راهور ناجا در خصوص آخرین وضعیت راه‌ها با اشاره به این که هم اکنون تمامی راه‌های اصلی کشور باز است، گفت: بارش برف و باران در جاده های منتهی به شمال و شمال شرق کشور که از شب گذشته آغاز شده است، ادامه دارد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: