دوشنبه 23 مارس 15 | 15:50

مک کین: سنا مخالف توافق با ایران است

جان مک کین، سناتور جمهوریخواه آمریکایی درباره تلاش دولت آمریکا برای دستیابی به توافق هسته‌ای با ایران هشدار داد که مجلس سنا می‌تواند هرگونه توافق هسته‌ای با تهران را رد کند.


جان مک کین، سناتور جمهوریخواه آمریکایی درباره تلاش دولت آمریکا برای دستیابی به توافق هسته‌ای با ایران هشدار داد که مجلس سنا می‌تواند هرگونه توافق هسته‌ای با تهران را رد کند.

وی روز یکشنبه در گفتگو با سی‌ان‌ان گفت که از تمام قدرت خود برای اطمینان از نقش داشتن سناتورهای آمریکایی در این موضوع استفاده خواهد کرد. تصور نمی‌کنم دولت آمریکا به توافقی دستی یابد که برای ما قابل قبول باشد.

مک‌کین گفت: تصور می‌کنم رای سنا برای عدم تایید این توافق کافی باشد و نیازی  به تایید آن در سازمان ملل نداشته باشیم.

پیش از این نیز “مارکو روبیو” سناتور جمهوری خواه ایالت فلوریدا گفته بود که رئیس جمهور آتی آمریکا نباید به توافق احتمالی هسته‌ای با ایران که دولت اوباما در حال مذاکره روی آن است پایبند باشد.

وی که با خبرگزاری آمریکایی “آسوشیتدپرس” صحبت می‌کرد، گفت: آمریکا اگرچه ایده‌آل نباشد، می‌تواند به‌صورت یک‌جانبه تحریم‌های بیشتر و خردکننده‌ای علیه ایران اعمال کند. من تردیدی ندارم که از هم اکنون تا رئیس جمهور بعدی، ایران برخی از شرایط این توافق را نقض خواهد کرد.

چندی پیش 47 سناتور جمهوری‌خواه طی نامه‌ای سرگشاده به رهبران ایران اعلام کرده‌اند هرگونه توافق هسته‌ای با ایران پس از پایان دوره ریاست جمهوری باراک اوباما معتبر نخواهد بود.

 1. اصفهانی
  24 مارس 2015

  الحمدلله الذی جعل اعدائنا من الحمقاء
  به زبان آوردن این حرفها توسط سناتورهای جمهوری خواه آمریکائی، شاهدی بر رسوائی اخلاق سیاسی آمریکائی هاست
  البته این موضوع ، فرصت خوبی برای تیم مذاکره کننده ما خواهد بود تا تضمین هائی را از طرف مقابل مطالبه کنند که بهترین آنها تضمین برگشت پذیری کلیه اقدامات توافق نامه جامع است.
  هر چند برگشت پذیری فقط می بایست برای ما لحاظ می شد و ما این حق را به آنها بدهیم در واقع تایید کرده ایم که قراردادن تحریمها حق آمریکائی های گاوچران بوده است که قطعا چنین چیزی از نظر ما ناحق و مردود است.
  اما باز هم فکر میکنم این تحریمها در کل برای کشور یک فرصت است تا از اقتصاد نفتی نجات پیدا کنیم.
  الحمدلله علی کل حالٍ

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: