دوشنبه 23 مارس 15 | 17:27
اعتراض به نام جعلی به جای «خلیج فارس»

«تهران» مهمان نمایشگاه پاریس است

مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران از احتمال مهمان ویژه شدن «شهر تهران» طی سال ۲۰۱۶ در نمایشگاه کتاب پاریس خبر داد.


13920612000393_PhotoA

مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران از احتمال مهمان ویژه شدن «شهر تهران» طی سال ۲۰۱۶ در نمایشگاه کتاب پاریس خبر داد.

 

امیر مسعود شهرام‌نیا مدیر عامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایرانیان پیرامون حضور جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه کتاب پاریس اظهار داشت: 4 روز است که در شهر پاریس این نمایشگاه کتاب دایر شده است و جمهوری اسلامی ایران نیز در آن شرکت کرده است.

وی ادامه داد: ایران در این نمایشگاه با غرفه موسسه نمایشگاه‌ها حضوری متفاوت دارد که هم به تبلیغ نمایشگاه کتاب تهران پرداخته شده و هم گلچینی از آثار مختلف ایرانی عرضه می‌شود.

مدیر عامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایرانیان ضمن بیان اینکه در نمایشگاه بین‌المللی کتاب پاریس فروش کتاب را هم شاهد هستیم عنوان کرد: ما نیز بدین واسطه علاوه بر مباحث محتوایی آثاری در حوزه دین، ادبیات، و حتی قرآن‌هایی به زبان فرانسوی که بسیار مورد استقبال است را عرضه کرده‌ایم.

شهرام‌نیا به شناخت حضرت امام و شهید مطهری و آثار این نخبگان انقلاب در این نمایشگاه اشاره کرد و گفت: روز گذشته مراسم رونمایی از ترجمه رمان «محمد(ص)» نوشته ابراهیم حسن بیگی برگزار شد که بسیار هم مورد استقبال بازدیدکنندگان قرار گرفت.

این مقام مسئول حاضر در نمایشگاه پاریس ضمن اعلام برگزاری مراسم «روز ایران» در پاریس ابراز داشت: مسئولان برگزار کننده نمایشگاه پاریس ترتیب نشست ادبیات در کشورهای حوزه خلیج فارس با عنوان «خلیج» را داده بودند که این موضوع مورد اعتراض مسئولان ایرانی قرار گرفت و مسئولان نمایشگاه به دلیل صحت نداشتن این ادعا ، نام نشست را سریعا تغییر داده و عنوان «خلیج فارس» بر آن نهادند، اگرچه این موضوع موجب شد برخی ناشران عرب در آن شرکت نکنند، اما ما حقانیت جمهوری اسلامی ایران و خلیج تا ابد فارس را به اثبات رساندیم.

وی افزود: در بخش محتوایی تمرکز غرفه ایران بر نشر جلوه رحمانی و رئوف پیامبر(ص) بود، از این رو کتاب و کارت پستال‌هایی را عرضه کردیم و بر این بحث مانور دادیم که بسیار مورد توجه مسلمان‌های ساکن فرانسه و حاضر در این نمایشگاه قرار گرفت.

شهرام نیا امروز را برای ایران روز مهم دانست و از برپایی نشست متخصصین خبرداد و گفت: امروز با رئیس بنیاد ملی فرانسه و رئیس نمایشگاه کتاب پاریس دیدار داشته و دعوت‌نامه معاون فرهنگی وزیر ارشاد ایران را طی نامه رسمی تقدیم خواهیم کرد.

وی از مهمان‌ویژه شدن ایران نیز خبرهایی اعلام کرد و توضیح داد: در نمایشگاه بین‌المللی کتاب پاریس هم شهر مهمان ویژه و هم کشور مهمان ویژه فعالیت دارند، از این رو تلاش داریم طی رایزنی ‌هایی سال آینده شهر تهران مهمان ویژه پاریس باشد البته قول‌هایی در این زمینه داشته ایم و امیدواریم سال آینده تهران مهمان ویژه باشد.

در نمایشگاه 2015 که از 20 تا 23 مارس در حال برگزاری است، ناشرانی از 50 کشور دنیا حضور دارند. در نمایشگاه که هزار و 200 انتشاراتی در آن شرکت کرده اند، برای 4700 نویسنده روز امضا و 300 کنفرانس ترتیب داده شده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.