سه‌شنبه 31 مارس 15 | 15:55

کهولت بازهم هاشمی‌رفسنجانی را به اشتباه‌ انداخت

خبرگزاری آنا وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی که هاشمی رفسنجانی ریاست هیات موسس آنرا بر عهده دارد، خبر پیام تسلیت رئیس خود را با عنوان « تسلیت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به آیت‌الله مظاهری و خاندان جنتی» منتشر کرده است.


به دنبال درگذشت بانو مظاهری، همسر مکرمه آیت‎الله جنتی دبیر شورای نگهبان قانون اساسی، مقامات عالیرتبه نظام از جمله رهبر معظم انقلاب و روسای سه قوه با صدور پیام‎های تسلیت جداگانه، این مصیبت را به صاحبان آن خصوصا روحانی مجاهد و انقلابی، آیت‎الله جنتی تسلیت گفتند.

در این میان اما پیام تسلیت هاشمی رفسنجانی بسیار جالب توجه و البته حاشیه ساز بوده است.

هاشمی رفسنجانی در پیامی که به مناسبت درگذشت این بانوی مکرمه صادر کرد، تلاش کرده است با نام نبردن از آیت‎الله جنتی، صاحب عزا را دیگران معرفی کند و با توجه به عنوان فامیلی این بانو و شباهت آن به عنوان فامیلی آیت‎الله مظاهری و حضور ایشان در شهر اصفهان، صاحب عزا را آیت‎الله مظاهری، ریاست حوزه  علیمه اصفهان و از علمای برجسته اخلاق تشخیص داده و پیام تسلیت خود را خطاب به ایشان و البته خاندان جنتی صادر کند.

هاشمی رفسنجانی در پیام خود نوشته است: درگذشت بانوی مؤمنه مرحومه شادروان سرکار خانم صدیقه مظاهری را به آیت الله مظاهری و خاندان محترم جنتی و کلیه بازماندگان و بستگان آن مرحومه تسلیت می گویم.

از درگاه احدیت برای آن فقیده سعیده غفران و رحمت الهی و برای کلیه بازماندگان صبر و اجر مسالت می کنم.

اما نکته قابل توجه آنجاست که مرحومه مظاهری هیچ نسبت فامیلی با آیت‎الله مظاهری نداشته و این صرفا یک تشابه فامیلی بوده است. هر چند سایت رسمی هاشمی رفسنجانی ساعاتی بعد از انتشار پیام با اطلاع از این موضوع پیام مورد اشاره را اصلاح کرده است، اما دیگر رسانه‎هایی که اقدام به انتشار پیام اولیه کرده‎اند، بی‎خبر از اصلاح این اشتباه پیام اولیه را در خروجی خود نگهداشته اند، به نحوی که خبرگزاری آنا وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی که هاشمی رفسنجانی ریاست هیات موسس آنرا بر عهده دارد، خبر پیام تسلیت رئیس خود را با عنوان « تسلیت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به آیت‌الله مظاهری و خاندان جنتی» منتشر کرده است.

اما این اولین بار نیست که در ماه‎های گذشته هاشمی رفسنجانی به دلیل کهولت سن دچار اشتباه شده است، به نحوی که پیش از این و در جریان انتخابات رئیس مجلس خبرگان، برخی ناظران سیاسی تصمیم وی برای کاندیداتوری این عنوان را با توجه به فضای حاکم بر مجلس خبرگان، تصمیمی اشتباه و ناشی از تحلیل غلط به واسطه کهولت سن او ارزیابی کرده بودند.

گفتنی است هاشمی رفسنجانی در انتخابات ریاست جمهوری گذشته و پس از کاندیداتوری برای کسب این عنوان، به دلیل کهولت سن از سوی شورای نگهبان قانون اساسی دارای صلاحیت تصدی مسئولیت ریاست جمهوری اسلامی ایران شناخته نشد.

 1. محمد
  2 آوریل 2015

  خدا انشاء الله عاقبت به خیرش بکند …

  • ناشناس
   3 آوریل 2015

   خداوند همه منحرفین و کج فهم ها را هم به راه راست هدایت کند

 2. ناشناس
  3 آوریل 2015

  شما که خرگوش و باهوش هستید چرا می خواهید استوانه های نظام و انقلاب که شناسنامه این انقلاب هستند را به تمسخر بگیرید . ای کاش این ریز بینیتان در خصوص فسادهای مالی ، فرهنگی ، اجتماعی و ……….. هم از دوستان و نزدیکانتان رسانه ایی می کردید

  • جواد
   4 آوریل 2015

   عزیز دل برادر این متن را عامدا به نام خانواده جنتی و مظاهری نوشته زیرا برای خود احمد جنتی اعتباری قایل نیست . همانگونه که احمد جنتی در تریبون رسمی علیه اقای هاشمی رفسنجانی داد سخن سر میدهد ؛ ایشان هم تسلیت خود را نه به احمد جنتی بلکه به خانواده جنتی اعلام میکند

  • منیژه
   4 آوریل 2015

   اینکه نخواسته به آیت الله جنتی تسلیت بگوید روشن است ولی اینکه چرا به یک ادم بی ربط که نسبت خانوادگی با آن مرحومه ندارد تسلیت گفته جالب است. بلاخره عوارض پیری است

 3. فاطمه
  5 آوریل 2015

  این مسائل که تازگی ندارد مادر آقای محمد خاتمی رئیس جمهور سابق از دنیا میرود در اعلام خبر ، نه اسم ایشان می آید و نه در تصاویر کسی از خاندان ایشان نشان داده میشوند.فقط تابوتی در هوا شناور دیده میشود.

 4. علی رسالتی
  6 آوریل 2015

  باسلام_حالاچرا این ناشناسائی که کامنت میگذارن.اینقدرشخصیت پرستند.نه موحد؟؟

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: