سه‌شنبه 31 مارس 15 | 18:24
مقیمی مطرح کرد

شعار سال به معنای عدم نقد دولت نیست

معاون سیاسی وزیر کشور با بیان اینکه همه ما باید تلاش کنیم نشاط سیاسی در کشور حاکم شود، گفت: لازم است بزرگان، نخبگان و صاحبان فکر و اندیشه وارد فعالیت‌های سیاسی شوند تا این نشاط سیاسی پررنگ‌تر شود.


13930724000336_PhotoA

معاون سیاسی وزیر کشور با بیان اینکه همه ما باید تلاش کنیم نشاط سیاسی در کشور حاکم شود، گفت: لازم است بزرگان، نخبگان و صاحبان فکر و اندیشه وارد فعالیت‌های سیاسی شوند تا این نشاط سیاسی پررنگ‌تر شود.

 

محمد حسین مقیمی معاون سیاسی وزیر کشور با اشاره به نام گذاری سال 94 تحت عنوان دولت و ملت، همدلی و همزبانی اظهار داشت: یکی از علت‌های نام گذاری امسال تصمیمات جدی است که دولت باید در ارتباط با مسائل اقتصادی بگیرد. و همچنین همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند باید با تکیه بر اقتصاد مقاومتی و توجه بیشتر به آن رشد قابل ملاحظه‌ای را در عرصه اقتصاد رقم بزنیم.

وی با بیان اینکه قوه مقننه، قوه قضائیه و سایر دستگاه‌های برای تحقق این امر باید به دولت کمک کنند، افزود: همدلی و همزبانی یعنی پشتیبانی هم در گفتار و هم در عمل البته این سخن به این معنا نیست که عملکرد دولت مورد نقد قرار نگیرد زیرا همانطور که رئیس‌جمهور تأکید دارند عملکرد دولت همواره باید مورد نقد منصفانه قرار بگیرد تا ایراداتی که به عملکرد دولت وجود دارد به زودی برطرف شود.

معاون سیاسی وزیر کشور با تأکید بر لزوم پشتیبانی همه جانبه از دولت تصریح کرد: دولت اقدامات بسیار بزرگی را در بخش‌های اقتصادی، سیاسی و بین‌الملل به خصوص پیرامون مذاکرات هسته‌ای در سال 93 انجام داد و در همین میان نیز تیم مذاکره‌کننده کشورمان و دستگاه دیپلماسی در طول این مدت سنگ تمام گذاشتند و از اقتدار ملی به خوبی دفاع کردند و این دستاورد تنها به خاطر حمایت‌های مردم و مقام معظم رهبری از هیأت مذاکره‌کننده بوده است.

معاون سیاسی وزیر کشور تأکید کرد: ما باید حمایت و پشتیبانی بیشتری را از دولت در سال جاری داشته باشیم تا دولت بتواند گام‌های بلندتری را در عرصه‌های اقتصادی و سیاسی بردارد. همچنین مجلس شورای اسلامی هم در این راه باید پشتیبانی لازم را داشته باشد.

مقیمی افزود: ما اطمینان داریم که می‌توانیم مشکلات اقتصادی را با پشتیبانی مردم حل کنیم. توجه به تولید و رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال که مقام معظم رهبری همواره تأکید داشتند جزء برنامه‌های اصلی دولت در سال جاری خواهد بود.

وی با بیان اینکه ما باید سعی کنیم در سال جاری واحدهای تولیدی نیمه فعال در استان‌ها را با حمایت و پشتیبانی فعال کنیم، با اشاره به صادرات غیر نفتی کشور در سال 93 گفت: با توجه به آمارهای رئیس‌جمهور ما در صادرات غیرنفتی در سال 93 توفیقات بسیار خوبی کسب کردیم که امیدواریم این روند در سال 94 هم استمرار داشته باشد.

معاون سیاسی وزیر کشور با بیان اینکه سال 94 سال انتخابات است، گفت: همه ما باید تلاش کنیم که نشاط سیاسی در کشور حاکم شود و لازم است بزرگان، نخبگان، صاحبان فکر و اندیشه وارد فعالیت‌های سیاسی شوند تا این نشاط سیاسی پررنگ‌تر شود.

مقیمی با بیان اینکه ما تلاش داریم احزاب در انتخابات فعالیت بیشتری داشته باشند ادامه داد: وقتی آنها وارد صحنه سیاسی و رقابت سالم می‌شوند حضور مردم در انتخابات پررنگ‌تر خواهد شد و ماهرچقدر بتوانیم شرایط ورود مردم به صحنه انتخابات را تسهیل کنیم نشاط سیاسی بیشتر خواهد شد.

وی تأکید کرد: این نشاط سیاسی بیشتر زمانی محقق می‌شود که گروه‌های سیاسی با احساس اطمینان بهتری وارد صحنه انتخابات شوند.

معاون سیاسی وزیر کشور با انتقاد از برخی تنگ‌نظری‌ها و اقداماتی از قبیل جلوگیری از انجام سخنرانی‌ها گفت: ما تمام تلاش خود را به کار خواهیم گرفت تا امنیت سخنرانان را فراهم آوریم و باید اجازه دهیم آنها سخنان خود را بیان کنند و اگر ایرادی هم در سخنانشان وجود دارد می‌توان در پرسش و پاسخ آن مسائل را حل کرد و مردم نیز با فهم و درک بالای خود سره را از ناسره تشخیص می‌دهند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.