شنبه 04 آوریل 15 | 22:29

کشف سلاح‌شیمیایی عربستان در یمن

جنبش «انصار الله» با همکاری کمیته های مردمی و انقلابی و همچنین ارتش این کشور کامیون های حامل سلاحی را ضبط کرد که از سوی عربستان برای گروه های تروریستی ارسال شده بود.


سرلشکر «خالد البرایمی»، از فرماندهان ارتش یمن تاکید کرد که جنبش «انصار الله» با همکاری کمیته های مردمی و انقلابی و همچنین ارتش این کشور کامیون های حامل سلاحی را ضبط کرد که از سوی عربستان برای گروه های تروریستی ارسال شده بود.خبرگزاری فارس: کشف سلاح شیمیایی عربستان در یمن/ استاندار عدن دستگیر شد/۸۶۰ کشته طی ۱۰روز تجاوز/ برق شهر صنعاء قطع شد/ گمانه‌زنی درباره نحوه حمله زمینی به یمن

این فرمانده ارتش یمن همچنین از کشف و ضبط مواد شیمیایی توسط این نیروها خبر داد که از آنها در تولید گاز سمی «سارین» استفاده می شود.

البرایمی در ادامه به دست داشتن ترکیه در حمایت از گروه های تروریستی و گروه های وابسته به «عبد ربه منصور هادی»، رئیس جمهوری فراری یمن در استان «عدن» اشاره کرد و گفت: برخی از هواپیماهای وابسته به دستگاه اطلاعات ترکیه در قالب کمک های امدادی اقدام به وارد کردن سلاح به یمن می کنند.

وی افزود: هادی دو ماه پیش با «رجب طیب اردوغان» همتای ترکیه اش تماس گرفته و از وی درخواست حمایت مالی و نظامی از گروه و هوادارانش کرده بود.

این منبع آگاه یمنی تاکید کرد که ارتش یمن این امر را پیگیری کرده و از صحت و درستی آن اطمینان حاصل کرده است تا به این ترتیب تناقضات موجود در اظهارات رئیس جمهوری ترکیه و دستگاه اطلاعات این کشور درباره هواپیماهای حامل سلاح بیش از پیش اشکار شود.

سرلشکر البرایمی در ادامه به رخدادهای خطرناکی اشاره کرد که در عدن حادث شد، به گونه ای که ارتش و کمیته های مردمی و انقلابی علاوه بر کشف و ضبط سلاح های سعودی و شیمیایی ارسال شده برای گروه های مسلح، افراد موجود در این کامیون ها نیز دستگیر شدند و پس از دستگیری مدارک و اسنادی از سوی آنها کشف شد که نشان می داد، آنها وابسته به دستگاه اطلاعات عربستان سعودی هستند.

وی تاکید کرد که پس از تحقیقات هم اکنون هویت تمام این افراد برای شناسایی شده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: