یکشنبه 05 آوریل 15 | 20:00

بخت‌گشایی و فال‌گیری جنس جدید مترو

قصه از چندی پیش شروع شد که خسته و کوفته روی زمین مترو وا رفته بودم که یک خانم نسبتا جوان، کارتی را به سمتم گرفت، کارت را که گرفتم توقع دیدن هر جمله ای را داشتم جز این عبارت ها: ((سرکتاب، دعای بخت گشایی، کارگشایی، مهر و محبت، استفاده از آیات قرآنی و احراز چهارده معصوم))، در بالای کارت هم عبارت (هواشافی) و ونتزل من القرآن ما هو شفاء و رحمه اللمومنین و در پایین کارت شماره تلفن، اسم و آدرس ذکر شده بود.


پونه ترابی- توزیع کارت های ویزیتی که در آن بخت گشایی، باز کردن سرکتاب، رفع مشکل و… تبلیغ شده است، به ویترین فروشگاه زیرزمینی تهران اضافه شد.

«بخت گشایی»؛ جنس جدید ویترین مترو!... پدیده خرافی «سرکتاب باز کردن» از نگاه کارشناسان مذهبی و اجتماعی در گزارش شفقنا زندگی

قصه از چندی پیش شروع شد که خسته و کوفته روی زمین مترو وا رفته بودم که یک خانم نسبتا جوان، کارتی را به سمتم گرفت، کارت را که گرفتم توقع دیدن هر جمله ای را داشتم  جز این عبارت ها: ((سرکتاب، دعای بخت گشایی، کارگشایی، مهر و محبت، استفاده از آیات قرآنی و احراز چهارده معصوم))، در بالای کارت هم عبارت (هواشافی) و ونتزل من القرآن ما هو شفاء و رحمه اللمومنین و در پایین کارت شماره تلفن، اسم و آدرس ذکر شده بود.

مدتی به کارت نگاه کردم و سرم را که بالا آوردم، زن که حمل کننده این کارت بود در نگاه ابهام آمیز مسافران دیگری که مانند من کارت را دریافت کرده بودند از واگن مترو خارج شد.برخی از خانم هایی که که کنارم بودند پوزخندی زدند و کارت را مچاله کردند و برخی دیگر، کارت را با تفکر در جیب خود جا دادند،اما من تنها از روی کنجکاوی که چگونه می توان بخت و مشکلات را با کارتی که در مترو پخش می کنند باز و برطرف کرد کرد به شماره روی کارت زنگ زدم.

توکل کن و بیا

بعد از چند بوق یک آقا جواب تلفنم را داد.از صدایش میشد فهمید که بیش از 50 سال سن دارد و هنگامی که به او گفتم می خواهم به نزدش بروم پرسید:

– برای چه موردی می خواهی مراجعه کنی؟

برای بخت گشایی

– چند سالت است؟

29

– پنجشنبه ساعت 10 بیا تا سرکتابت را نگاه کنم تا بفهمم مشکل چیست.بالاخره دعا که خوب است.انشاالله نفس ما حق باشد و شرمنده شما که این همه راه می آیی نشویم.

خودتان انجام می دهید؟

– بله

من باید کار خاصی انجام دهم؟یعنی دعای خاصی بهم میدین که همیشه همراهم باشه یا بخوانمش؟

-باید ببینم در سر کتابت چه می آید بعد بهت میگویم.چون هر فرد یک دعایی دارد که معلوم نیست آتشی،بادی،خاکی یا آبی است.باید بیای تا سر کتابت را نگاه کنم بعد باهم صحبت می کنیم.

منظورتون از سر کتاب، قرآن است؟

– نه.سر کتاب از رو اعداد ابجد حساب می شود.استخاره از داخل قرآن باز می شود.فرق دارد باهم.

هزینه اش چقدر است؟

– هزینه معلوم نیست.در سر کتاب در می آید.اگر خواستی برایت می نویسم اگر نخواستی نمی نویسم.آمدنت که ضرر ندارد.

من راهم دور است،باید بدانم حداقل یا حداکثر هزینه چقدر است؟

– معلوم نیست.از 150 هزار تومان تا 300 هزار تومان  است.به احتمال 70درصد همان پایین ترین هزینه باشد.

آیا آدرسی که داده اید برای منزل است؟

– بله

شما دروس قرآنی خوانده اید؟

– اصلا این کار ربطی به قرآن ندارد.این درس طلبگی نیست.حساب و کتاب و ابجد است و علم آن با علم آخوندی فرق می کند.

می خواهم خیالم راحت شود،میخواستم ببینم این علم را از کجا فرا گفته اید؟

– علم درویش،آخوند،مرتاض و… با یکدیگر  فرق می کند.مگر می شود آدم خودش همینطور یک چیزی را یاد بگیرد؟

خب شما از چه منبعی این علم را یاد گرفته اید؟

– این علم ها علم های غریبه است.شما نمی توایند در آن وارد شوید.

منظورتون از علم غریبه چیست؟

– علمی که غریب است برای شما.ریاضتی است.اصلا به آن توجه نکنید.در این کار تجسس نکنید.این علم ابطال جادو می شود.

آیا نسل به نسل به شما منتقل شده است؟

– بله جد من در این کار بوده است.مادر من هندی و پدر من عرب است.در این کار توکل کن بیا.اگر کمی هم شک و شبه داری به هیچ وجه نیا.دعاهای قرآنی همه رحمت و شفا است.دعا چیزی نیست که زوری باشد.هر کس اعتقاد داشته باشد و به آیات قرآنی گوش فرا دهد مورد رحمت خداوند قرار خواهد گرفت.

پس شما که گفتین این کار شما ربطی به قرآن ندارد؟

– نه دعا دارد.اما حساب و کتاب روی طلسم است.طلسم برای فردی است که بی توکل،شکاک، وسواس، تندخو و.. می شود.نمیتوان به این فرد گفت  فلان دعا را بخوان خوب می شوی، طلسم باید بشکند،یعنی ذهنی است. با توکل، اعتماد کن و بیا. در این کارها بخواهی وسواسیت به خرج بدهی خودت می دانی اما توکل کن.یا آره یا نه.یا نیا یا با توکل بیا. عمر برای ما انسان ها ضمانت نشده است.من 10 روز دیگر میروم هندوستان و برگشتنم معلوم نیست.فقط روی قدرت توکلم حرکت می کنم و میروم.شما هم توکل کن و بیا.اصلا به این عنوان که تضمین خواهم کرد و این مسائل که رزق روزی و بخت همه اش غیبی است و ما انسان ها وسیله هستیم.من در خدمت شما هستم.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: