چهارشنبه 17 نوامبر 10 | 14:47

برخی مسئولان رسانه ملی به جای ایفای وظیفه، به پاک کردن صورت مساله پرداختند

بیش از هفتاد دانشجوی بسیجی دانشکده فرهنگ و ارتباطات دانشگاه امام صادق (ع) با انتشار بیانیه ای از نامه فعالان فرهنگی و تشکل های بسیجی و جهادی سراسر کشور پیرامون عملکرد سازمان صدا و سیما حمایت کردند.


بیش از هفتاد دانشجوی بسیجی دانشکده فرهنگ و ارتباطات دانشگاه امام صادق (ع) با انتشار بیانیه ای از نامه فعالان فرهنگی و تشکل های بسیجی و جهادی سراسر کشور پیرامون عملکرد سازمان صدا و سیما حمایت کردند.

متن بیانیه
«رادیو تلویزیون از تمام رسانه هایی که هست حساس تر است. رادیو تلویزیون می تواند یک مملکت را اصلاح کند و می تواند به فساد بکشد. این را نه روزنامه می تواند، نه سینما می تواند، نه تئاتر می تواند، نه تبلیغات لفظی که در منابر است می تواند؛ برای اینکه اینها همه شعاعشان محدود است… تبلیغات تلویزیون می تواند راه سمع مردم را یا تربیت کند یا اینکه منهدم کند.»

امام خمینی(ره)

در هفته گذشته نامه جمعی از تشکل های مردمی سراسر کشور به رهبر معظم انقلاب اسلامی پیرامون عملکرد سازمان صدا و سیما منتشر شد. این نامه از این رو حائز اهمیت فراوان است که اولا از سراسر کشور تشکل های مردمی و دانشجویی در انتشار آن مشارکت داشته اند و در راستای امر مطالبه گری و احیای اصل هشتم قانون اساسی، گامی مهم و موثر به شمار می رود و ثانیا کانون این نظارت از مرکز تهران خارج شده و اقصی نقاط کشور – که از سوی اربابان زر و زور و صاحبان رسانه هیچ یا ناچیز انگاشته می شوند- را دخیل در مطالبه و عمل به فریضه امر به معروف و نهی از منکر کرده است.

لکن همانگونه که انتظار می رفت پس از انتشار این نامه، دست اندرکان و متولیان مربوطه به جای ایفای وظیفه پاسخگویی به پاک کردن صورت مساله پرداخته و کوشیدند با تماس ها و پیگیری های مکرر، تشکل های مزبور را ترغیب به «خاموشی» و «بازپسگیری امضای حمایت خود از این نامه» بنمایند؛ البته این رفتار متصدیان دستگاه های کلان فرهنگی و رسانه ای نظام برای ما غریب نیست چراکه پاک کردن مسئله برای حفاظت از وضع موجود و امتداد روزمرگی سازمانی به یک عادت در منش ایشان تبدیل شده که بر همگان روشن است.

ما دانشجویان بسیجی دانشکده فرهنگ و ارتباطات دانشگاه امام صادق(ع) ضمن اعلام حمایت از این نامه و محکوم نمودن فشارهای وارده به تشکل‌های بسیجی و جهادی امضاکننده آن که در گام نخست شمارشان به بیش از یکصد تشکل مختلف رسیده به مسئولان سازمان صداوسیما پیشنهاد می‌دهیم بجای صرف انرژی در جهت اعمال فشار برای راکد کردن مطالبه های فرهنگی فرزندان مسجدی انقلاب با همتی مضاعف به سازمان دهی ظرفیت های پنهان و آشکار تحت اختیارشان در جهت مطالبات رهبری اقدام کنند. چشم انداز آینده حرکت فعالان مسجدی تشکل های مذکور این را می نمایاند که نامه فعلی اولین قدمی است که در ماه های پیش رو باید انتظار امتدادش را برای نقد سایر سازمان های فرهنگی داشت.
والسلام علیکم و رحمه الله

مرتضی آخوندی، مجتبی احمدی، سجاد اردی، مجید اسماعیل‌زاده، امین امین‌آبادی، بهنام امینی، محمدحسین باباخانی، محسن بدره، حسین براتی، عبدالحمید بیات، محمدتقی تفرجی، محمد تقوی، عبداالمجید تناور، محمدامین تولی، رامین چابکی، میلاد حاجی‌پروانه، مسعود حسن‌لو، محسن حقیقی، محمدمهدی حیدری‌دلگرم، بشیر خالقی‌پور، حمید درویشی، مهدی دعایی، محسن دلبریان، علی دهقان منشادی، امیر حسین ذوالانواری، محمود رئوفی، محمدرضا رضاییان، محمد رضاخانی، مسعود رضی، مهدی زاده‌حسین، ابوذر زارع‌درخشان، علی‌رضا زارعی، حامد سهرابی، محمد سوزنی، علی‌اکبر سیاح‌طاهری، محمدحسین شاه‌آبادی، محمد شکرایی، سیدمحمدعلی شکیب، حسین شیعه، احسان صفرزاده، محمدرسول طالبی، محمدکاظم طاهری، مصطفی طاهری، میلاد عرفان‌پور، سیدعبدالرسول علم‌الهدی، سیدمحمدعلی غمامی، محمدحسن فرج‌نژاد، میثم فرخی، حامد فروزان، شهاب فصاحت، علی‌رضا قصری، میثم قمیشیان، محمد کازرانی، سیدسعید کسایی‌زاده، سیدمحمدصادق کشفی، سعید خورشیدی، محمدحسین لطفعلی‌زاده، ایمان مقرب، احمدرضا معصومی، کاظم موذن، سیداحمد موسوی‌صمدی، مصطفی موسی‌پسندی، حسین مهربانی‌فر، حسین مهدی‌پور، سیدحامد میرخانی، احسان میهن‌دوست، محمد نوریان، سعید نعمتی، محمدساجد هاشمی، حسین همازاده ابیانه، محمد همدانی، سیدجواد یوسفی.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.