سه‌شنبه 07 آوریل 15 | 10:02
سوریه در ۲۴ ساعت گذشته

ربایش ۳۰۰ غیرنظامی از سوی النصره

ربایش 300 غیرنظامی از سوی النصره، واکنش‌ها به اوضاع اردوگاه یرموک، اظهارات رئیس جمهور سابق لبنان درباره ضرر لبنان از عدم ورود به جنگ سوریه و انتقاد نماینده پارلمان سوریه درباره قصور روسیه در مسکو 2 اهم اخبار سوریه در ۲۴ ساعت گذشته می‌باشد.


13931129000545_PhotoA

ربایش 300 غیرنظامی از سوی النصره، واکنش‌ها به اوضاع اردوگاه یرموک، اظهارات رئیس جمهور سابق لبنان درباره ضرر لبنان از عدم ورود به جنگ سوریه و انتقاد نماینده پارلمان سوریه درباره قصور روسیه در مسکو 2 اهم اخبار سوریه در ۲۴ ساعت گذشته می‌باشد.

اظهارات دبیرکل حزب‌الله لبنان مینی بر اینکه برخی کشورها درصدد مصادره قدرت تصمیم‌گیری در سوریه هستند، ربایش 300 غیر نظامی توسط تروریست‌های «جبهه النصره» در سوریه، اظهارات یکی از رهبران جبهه مردمی آزادی فلسطین مبنی بر ضرورت مداخله جامعه بین‌الملل برای نجات جان آوارگان فلسطینی اردوگاه یرموک، تلاش عناصر داعش برای استفاده از ساکنان اردوگاه «یرموک» به عنوان «سپر انسانی»، اولین واکنش جهاد اسلامی فلسطین به حوادث اردوگاه «یرموک»، تظاهرات اعتراض‌آمیز حماس در واکنش به اوضاع یرموک، اظهارات رئیس جمهور سابق لبنان درباره ضرر لبنان از عدم ورود به جنگ سوریه، انتقاد نماینده پارلمان سوریه مبنی بر قصور روسیه در دعوت از نیروهای ملی برای حضور در مسکو 2 و گزارشی درباره اینکه گروه «اکناف بیت المقدس» مستقر در اردوگاه «یرموک» چه گروهی است؟، اهم اخبار عرصه میدانی و سیاسی سوریه در ۲۴ ساعت گذشته را شامل می‌شود.

تحولات میدانی

ربایش 300 غیر نظامی توسط تروریست‌های «جبهه النصره» در سوریه
گروهک تروریستی جبهه النصره در «ریف ادلب» 300 غیرنظامی از جمله چندین کودک را ربود.

اوضاع یرموک خطرناک است/ضرورت مداخله جامعه بین‌الملل برای نجات جان آوارگان فلسطینی
یکی از رهبران جبهه مردمی آزادی فلسطین، طرح کمیته اجرایی ساف به منظور اتخاذ تصمیم سیاسی عربی و بین‌المللی برای نجات اردوگاه یرموک سوریه و خروج همه گروه‌های مسلح از این اردوگاه و در راس آن داعش را خواستار شد.

تلاش عناصر داعش برای استفاده از ساکنان اردوگاه «یرموک» به عنوان «سپر انسانی»
سفیر فلسطین اشغالی در دمشق با اشاره به درگیری‌های مجدد تکفیری‌های داعش و شاخه‌های فلسطینی اردوگاه «یرموک» تأکید کرد که تک‌تیراندازهای داعش به ساکنان اردوگاه اجازه خروج نمی‌دهند تا از آنها به عنوان سپر انسانی استفاده کنند.

اولین واکنش جهاد اسلامی فلسطین به حوادث اردوگاه «یرموک»
یکی از اعضای ارشد جهاد اسلامی فلسطین خواستار دور نگه‌داشتن آوارگان فلسطینی ساکن «یرموک» از درگیری‌های جانبی و پایان خونریزی در این اردوگاه شد و فلسطین را همچنان مسأله اول جهان عرب و اسلام خواند.

حماس: اتفاقات اردوگاه «یرموک» در خدمت منافع رژیم اسرائیل است
جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» با برگزاری تظاهراتی اعتراض‌آمیز اعلام کرد آنچه در اردوگاه «یرموک» بر سوریه اتفاق می‌افتد چیزی جز خدمت مجانی به رژیم صهیونیستی نیست.

تحولات سیاسی

مقاومت در اوج اقتدار است/ضرر لبنان از عدم ورود به جنگ سوریه/رئیس جمهور آینده نباید بدهکار کسی باشد/اسرائیل ناتوان شده است
«امیل لحود» رئیس جمهور سابق لبنان تاکید کرد: امروز اسرائیل بیش از هر زمان دیگری در تعرض به لبنان ناتوان شده و لبنانی‌ها با تمسک به مقاومت و ارتش در کنار یکدیگر، قدرت رویارویی با دشمن صهیونیستی را دارند.

نصرالله: درگیری در منطقه سیاسی است/ شکست سوریه شکست منطقه است/ برخی کشورها درصدد مصادره قدرت تصمیم‌گیری در سوریه هستند/ عربستان سیطره بر یمن را می‌خواهد نه ایران
دبیرکل حزب الله لبنان اعلام کرد که درگیری در منطقه سیاسی است و برخی‌ها در این درگیری از نام دین و شعارهای دینی سوء استفاده می‌کنند.

قصور روسیه در دعوت از نیروهای ملی برای حضور در مسکو 2/راه حل، سوری-سوری است
نماینده پارلمان سوریه ضمن انتقاد از دعوت نشدن بسیاری از احزاب یا نیروهای ملی داخل سوریه برای حضور در کنفرانس مسکو 2 تاکید کرد: ملت سوریه اعتماد زیادی به کنفرانس‌های خارج از کشورشان ندارند.
گروه «اکناف بیت المقدس» مستقر در اردوگاه «یرموک» چه گروهی است؟
گروه مسلح «اکناف بیت المقدس» مهمترین گروهی است که در اردوگاه آوارگان فلسطینی «یرموک» فعالیت دارد و تاکنون تلاش کرده است، با حملات «داعش» جهت تصرف این اردوگاه مقابله کند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.