چهارشنبه 17 نوامبر 10 | 16:19

جوانان این کشور چیزهایی می‌فهمند که سیاستمداران متوجه نمی‌شوند!

اگر بخواهیم مقدار عظمت، نورانیت، مهربانی، شجاعت و صلابت رهبری را درک کنیم، باید ایشان را با شخصیت‌های تراز اول همه کشورهای دنیا مقایسه کنیم، افرادی که مسائل مالی و اختلاس از اموال مردم، فساد‌های اخلاقی و خانوادگی و سایر انحرافات دیگرشان به گوش جهانیان رسیده، در مقابل آنها فردی ایستاده که یک نقطه تاریک در زندگیش یافت نمی شود.


تریبون مستضعفین – خلاصه‌ای از سخنان آیت الله محمد تقی مصباح یزدی، که در تاریخ ۲۴ آبان در دیدار کارکنان و فرماندهان نیروی دریایی سپاه پاسداران و اساتید، طلاب و فضلای حوزه علمیه خراسان بیان شده است در ادامه می‌آید:

حتی یک نقطه تاریک در زندگی رهبری وجود ندارد
اگر بخواهیم مقدار عظمت، نورانیت، مهربانی، شجاعت و صلابت رهبری را درک کنیم، باید ایشان را با شخصیت‌های تراز اول همه کشورهای دنیا مقایسه کنیم، افرادی که مسائل مالی و اختلاس از اموال مردم، فساد‌های اخلاقی و خانوادگی و سایر انحرافات دیگرشان به گوش جهانیان رسیده، در مقابل آنها فردی ایستاده که یک نقطه تاریک در زندگیش یافت نمی شود.

شخصیت‌های برجسته زیادی دیده‌ام، ولی خصوصیاتی که این فرزند پیامبر(ص) دارد در وجود هیچ کس ندیدم و عقل من برای ارزیابی زوایا و ابعاد شخصیتی ایشان کافی نیست.

استقبال مردم قم از مقام معظم رهبری، پس لرزه‌های حضور انقلابی این امت در نهم دی و فرونشاندن فتنه ۸۸ بود که از بصیرت این مردم نشأت می گیرد و ابعاد مختلف این سفر، پدیده ای بی نظیر را در تاریخ بشر رقم زد.

جوانان و نوجوانان از سیاستمداران جلوتر اند
خداوند متعال، بصیرت ، فهم، ایمان، نور و معرفت به جوانان و نوجوانان این کشور عطا کرده، حتی برخی از آنها که دارای ظواهر ناپسندی هستند ولی از این فهم و بصیرت برخوردارند، از سیاستمداران جلوتر هستند و جوانان این کشور چیزهایی می فهمند که سیاستمداران متوجه نمی‌شوند!

استقبال پر شور جوانان و نوجوانان از سفر مقام معظم رهبری و حضور آنها در مناسبت‌های مختلف انقلابی و مذهبی یک واقعیت است و خداوند متعال این نور را به برکت خون شهدا در دل‌ها انداخته است.

امروز جوانان و نوجوانان این کشور بر خلاف بزرگان دوران ائمه اطهار‌(ع) که مقلدوار تصمیم می گرفتند و بصیرت نداشتند، حاضر نیستند مطالب را مقلدوارنه قبول کنند و برای خود شخصیت فکری و مستقلی قائل بوده و دارای بصیرت فوق العاده‌ای می باشند.

مردم به وظیفه خود عمل می‌کنند
جامعه امروز ما تحقیقاً بیش از۳۲ سال مورد هجوم و توطئه‌های دشمنان است و دستگاه‌های اطلاعاتی شیاطین عالم از مدت‌ها قبل برای فتنه ۸۸ نقشه طراحی کرده بودند و زیرک ترین سیاستمداران داخلی و خارجی به نقشه سقوط جمهوری اسلامی مطمئن بودند، ولی همین مردم کوچه و بازار بهتر از سیاستمداران وظیفه خود را درک کرده و به آن عمل نمودند.

با سفر مسلم به کوفه، عده زیادی با او بیعت کردند، ولی به شب نرسیده، به فاصله چند ساعت، او جای امنی برای مهمان شدن نداشت، این نشان از حرکت غیر آگاهانه، نسنجیده و مقلدوار مردم کوفه و حزب باد بودن آنها است؛ در حالی که مردم امروز جامعه ما دارای آگاهی، بصیرت فوق العاده هستند که نقشه‌های جریان‌ها و افکار مختلف را برهم می زند.

مردم کوفه، شیعیان امام علی(ع) و پا منبری ایشان بودند، ولی به فرزند علی(ع) خیانت کردند؛ چون بصیرت نداشتند و مقلدوار و کورکورانه تصمیم گرفتند، ولی امروز، مردم به خوبی در بحران‌ها به وظیفه خود عمل کردند و نقشه‌ها و پیش بینی‌های سیاستمداران داخلی و خارجی را نقش بر آب نمودند.

کمبودها بسیار ناچیز؛ نعمت‌ها فراوان
کمبودها و نواقصی که در کشور وجود دارد، نسبت به نعمت‌ها و الطافی که خداوند متعال به این نظام و مردم دارد، قابل مقایسه با یکدیگر نیست و کمبودها آنقدر کم است که اصلاً محاسبه نمی شود؛ بنابراین باید همواره شاکر این نعمت‌ها باشیم و بهترین شکر، اعتراف به عجز از بیان نعمت‌ها و شکر آنها در نزد خداوند متعال است؛ البته مطابق آیات قرآن کریم، همواره عده ای در جامعه کفران نعمت می کنند و کسانی که شکر می کنند کم هستند.

خود را در ردیف چهارپایان حساب نکنیم
هر کس باید موقعیت و جایگاه خود را در عالم هستی بداند تا درک درستی از زندگی داشته باشد، طبق آیات قرآن کریم متاسفانه برخی فکر می کنند جایگاه و موقعیتشان در کنار چهارپایان است، البته با اندکی تفاوت؛ یعنی صرف خوردن و پوشیدن و لذت بردن را نهایت زندگی می دانند؛ در حالی که موقعیتی که خداوند برای انسان ترسیم کرده جانشینی خودش است و به فرشتگان خطاب کرد که شما لیاقت جانشینی ندارید؛ بنابراین موجودی خلق می کنم تا جانشین من بر روی زمین شود ولی بسیاری از مردم در عمل خود را در ردیف چهارپایان قرار می دهند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.