جمعه 10 آوریل 15 | 14:39
آیت‌الله خاتمی در خطبه‌های نمازجمعه تهران:

ذره‌ای نباید از توسعه نظامی کشور کاسته شود

خطیب موقت نمازجمعه تهران با تأکید بر اینکه سلاح‌های نظامی بازدارنده ما محکم به راه خودش ادامه می‌دهد،‌ گفت: ذره‌ای نباید از توسعه نظامی کشور کاسته شود چرا که پیشرفت در عرصه نظامی بازوی اقتدار کشور ماست.


image225145

خطیب موقت نمازجمعه تهران با تأکید بر اینکه سلاح‌های نظامی بازدارنده ما محکم به راه خودش ادامه می‌دهد،‌ گفت: ذره‌ای نباید از توسعه نظامی کشور کاسته شود چرا که پیشرفت در عرصه نظامی بازوی اقتدار کشور ماست.

آیت الله سید احمد خاتمی در ابتدای سخنان خود با اشاره به اهمیت مساله امر به معروف و نهی از منکر یادآورد شد که سخنان رهبری در ابتدای سال شد و گفت: سخنان رهبری در موضوع امر به معروف از مهمترین کناتی است که بادی مند نظر قرار گیرد. این مساله به صورت مخشص در قرآن آمده اما برخی امر به معروف را با رفتار خود تحریف می‌کنند، امر به معروف باید با زبان نرم و ادبیات مناسب باشد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در ادامه خطبه های نماز جمعه تهران ضمن بررسی سخنان رهبری معظم انقلاب در خصوص مساله هسته ای تاکید کرد: سخن رهبری در مورد بی معنی بودن اینکه برخی بیانیه لوزان را به ایشان یا دیگران تبریک می گوید سخن صحیحی است و ذوق زدگی ها به مذاکرات لطمه میزند.

وی ادامه داد: یکی کردن منتقدان با دشمنان نظام  مانند صهیونیست ها خلاف حکمت است. اقدام صدا و سیما در برگزاری برنامه هایی با حضور مخالفان و موافقان بیانیه لوزان اقدام پسندیده بود و قابل تقدیری بود. اما منتقدان و موافقان این بیانیه علی رغم اینکه باید به یاد داشته باشند که مردم محرمند اما دقت کنند که طبقه بندی مذاکرات را رعایت نمایند.

آیت الله خاتمی همچنین با اشاره به این بخش از سخنان رهبری که غرب و آمریکا هنوز هم قابل اعتماد نیستند گفت: هنوز جوهر بیانیه خشک نشده اتحادیه اروپا تجدید تحریم می کند، این رفتار مصداق تذکر رهبری در عدم اعتماد به آنهاست.

خطیب موقت نماز جمعه تهران در خصوص مساله بازرسی های هسته ای از کشور نیز متذکر شد: توسعه نظامی بازوی قدرت نظام است، هیچ ربطی به غربی ها ندارد که ما چه سلاحی داریم، سلاح های بازندارنده ما سرجای خودشان هستند و کسی ماذون نیست که در این خصوص اقدامی انجام دهد. همچنین  نباید کسی از مذاکرات استفاده جناحی برای انتخابات پایان سال بکند.

وی همچنین با اشاره به وقایع اخیر در خاورمیانه با مصداق حمله عربستان به کشور یمن و به خاک و خون کشیدن مردم این کشور گفت:  عدم کمک به مظلومان مغایر ماهیت انقلاب اسلامی است. آنچه در یمن در حال اتفاق است، از جنس انقلاب اسلامی است . غرب مگر دم از دموکراسی نمیزند؟ خوب امروز مردم یمن در خیابان ها هستند و برای انتخاب سرنوشتشان فریاد میزنند با این حال بر سر آنها بمب ریخته میشود و مرد و زن و کودکشان کشته میشوند. حمایت از متجاوزان به یمن نشان دهنده دورویی استکبار است. ‫جنس هجمه عربستان به یمن جنس حمله صهیونیست ها به غزه است و این جنگ عربستان در یمن نیز جنگ به نیابت از صهیونیست هاست ولی علی رغم حملات شید به خاک این کشور متجاوزان آگاه باشند که اگر صهیونیست ها در غزه بسیار کوچک پیروز شدند در این جنگ هم پیروز خواهند شد. و عربستان تردید نکند شکست خورده میدانجنگ در یمن است.

مدرس حوزه علمیه قم در ادامه با اشاره به اینکه کشور یمن بالفعل یک میلیون رزمنده بسیجی دارد و امروز  از 20 استان یمن هم اکنون 18 استان در اختیار انقلابیون است گفت: حق طلبان عالم عربستان و مسئولان آن را جنایتکار جنگی میداند و خواهان مجازات آنهاست.

وی در پایان نیز با متذکر شدن واقعه ‫بی حرمتی به زوار ایرانی در عربستان، آن را لکه ننگی برای دولت عربستانی دانست که خود را خادم حرمین میداند.

آیت الله خاتمی بیان کرد که این آخرین بی حرمتی آل سعود نبوده و نخواهد بود چرا که خطبای جمعه مکه و مدینه مدام به تشیع و ایران توهین میکنند و از زیارت بقیع هم جلوگیری کرده و با زوار برخورد نامناسبی دارند. لذا منتظر برخورد عربستان با این اراذل و اوباش هستیم و گر نه انتظار برخورد قاطع دولت و مجلس با این دولت سرکش را داریم.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.