جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹
جمعه ۲۱ فروردین ۹۴ | ۱۹:۲۹
امیری در جمع خبرنگاران:

عوامل اسیدپاشی اصفهان شناسایی نشده‌اند

سخنگوی وزیر کشور درباره صدور مجوز برای حزب اصلاح‌طلب اتحاد ملت ایران گفت: اعضای کمیسیون ماده ۱۰ احزاب ملاحظاتی را درباره استعلام مربوط به این حزب دارند که قرار شد استعلامات تکمیل شود.


13930409000461_PhotoA

سخنگوی وزیر کشور درباره صدور مجوز برای حزب اصلاح‌طلب اتحاد ملت ایران گفت: اعضای کمیسیون ماده ۱۰ احزاب ملاحظاتی را درباره استعلام مربوط به این حزب دارند که قرار شد استعلامات تکمیل شود.

حسینعلی امیری سخنگوی وزیر کشور با حضور در مراسم ترحیم همسر آیت‌الله خاتمی در جمع خبرنگاران درباره مشخص شدن استاندار مرکزی اظهار داشت: ما درباره استاندار مرکزی هنوز به جمع‌بندی نرسیده‌ایم اما درباره چهار گزینه‌ایی که رئیس جمهور معرفی کرد بنده سؤال پرسیدم که گفتند کارها در وزارت کشور مسیر کارشناسی را دنبال می‌کند.

امیری با بیان اینکه در حال حاضر چند نفر مطرح هستند اما هنوز به نتیجه نرسیده است، درباره گزینه‌هایی که رئیس جمهور مطرح کرده است، گفت: من اطلاعی ندارم و آقای رحمانی فضلی وزیر کشور هستند و ارتباط بیشتری دارند.

سخنگوی وزیر کشور درباره مجوز حزب اتحاد ملت ایران خاطرنشان کرد: کمیسیون ماده 10 احزاب در دو جلسه‌ای که تشکیل داد در این باره بحث شد و برخی از اعضای کمیسیون ملاحظاتی درباره استعلام‌ها داشتند که قرار شد استعلامات را تکمیل کنند.

وی درباره حادثه شیراز تصریح کرد: کمیته‌ای را که رئیس جمهور مشخص کرده بود که در محل بررسی کردند، تصمیم اولیه آن جلسه این شد که کسانی را که در فیلم وزارت کشور مشخص هستند و اتهام آنها تا حدودی معلوم است، به دستگاه قضایی معرفی شوند.

امیری گفت: دستگاه قضایی هم آنها را اظهار کرده و ظاهراً 3 نفر نیز تحت قرار هستند و بقیه نیز احضار می‌شوند.

سخنگوی وزیر کشور افزود: هیئتی نیز در حال تهیه و تدوین گزارش اولیه است و امیدواریم که تا آخر هفته آینده این گزارش تکمیل شود.

وی درباره شهادت جمعی از مرزبانان کشورمان توسط اشراری که از پاکستان دست به این کار زده بودند، گفت: آقای استاندار، آقای ظریف را در سفر به پاکستان همراهی کرد و یکی از موضوعات بحث نیز همین بود.

امیری درباره طولانی شدن رسیدگی به حادثه شیراز نیز گفت: تاکنون این مقدار کاری که انجام شده قابل قبول است  وعده‌ای قبل، بعد و حین این اتفاق را بررسی می‌کنند؛ دستور دکتر روحانی این بود که آنهایی که تقصیر دارند یا مقصرند یا عواملی هستند که کم‌کاری کرده‌اند.

سخنگوی وزیر کشور دستور رئیس جمهور را دستور جامعی دانست و افزود: به خاطر اینکه به صورت دقیق به مطالب مورد نظر رئیس جمهور پاسخ دهیم باید گزارش دقیقی نیز ارائه کنیم.

وی درباره شناسایی عوامل اسیدپاشی اصفهان نیز خاطرنشان کرد: عوامل حادثه اسیدپاشی هنوز شناسایی نشده‌اند.

امیری درباره رئیس دانشگاه شیراز نیز یادآور شد: هنوز گزارش مربوط به آن نهایی نشده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: