جمعه 10 آوریل 15 | 23:38
با هشدار رهبر انقلاب

عربستان احساس آرامش نخواهد کرد

یک کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به حمایت معنوی جمهوری اسلامی از ملت‌ها گفت: با هشدار اخیر رهبری به رژیم آل سعود حرکت آنها با شکست مواجه خواهد شد و رژیم آل سعود نمی‌تواند احساس کند که با آرامش می‌‌تواند به اهدافش برسد.


13930617000146_PhotoA

یک کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به حمایت معنوی جمهوری اسلامی از ملت‌ها گفت: با هشدار اخیر رهبری به رژیم آل سعود حرکت آنها با شکست مواجه خواهد شد و رژیم آل سعود نمی‌تواند احساس کند که با آرامش می‌‌تواند به اهدافش برسد.

 

یدالله جوانی کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به هشدار ولی امر مسلمین جهان به رژیم آل سعود در خصوص تجاوز به یمن اظهار داشت: در فرمایشات رهبری درباره تجاوز رژیم سعودی به کشور یمن چند نکته حائز اهمیت وجود دارد که نیاز به تحلیل بیشتری خواهد داشت.

جوانی بر همین اساس ادامه داد: اولین نکته این است که ایشان فرمودند رژیم سعودی با این اقدام در منطقه بدعت گذاشت و بدون هیچ سند و توجیهی به یمن لشکرکشی کرد و علیه یک ملت مظلوم در راستای منافع بیگانگان و به دستور آمریکا،‌ مسلمان‌کشی به راه انداخت.

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به مجری‌گری رژیم آل سعود برای سیاست‌های نظام سلطه خاطرنشان کرد: نکته دوم این است که با توجه به جنایت آل سعود در یمن و بمباران مراکز غیرنظامی که منجر به کشته شدن مردم بی‌پناه یمن می‌شود این مسئله در عرصه بین‌الملل قابل پیگرد حقوقی و قانونی است چرا که طبق معاهدات بین‌المللی این امر جنایت جنگی محسوب می‌شود.

وی مهم‌ترین نکته صحبت‌های رهبری درباره عربستان را پیرامون شکست قطعی رژیم آل سعود دانست و افزود: رهبری به صورت مستدل این موضوع را مطرح کردند.

جوانی با اشاره به تجاوزهای متعدد در منطقه از جمله تجاوز آمریکا به افغانستان و عراق و رژیم صهیونیستی به غزه تصریح کرد:‌ لشکر ارتش صهیونیستی که گسترده‌تر از ارتش سعودی است به یک منطقه بسیار محدود همچون غزه تجاوز کرد اما شکست خورد از این رو به طریق اولی وقتی ارتش سعودی به سرزمین بزرگتر یمن حمله کند،‌ همانطور که رهبری فرمود نتیجه مشخص است و بینی آل سعود به خاک مالیده خواهد شد.

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به سیاست شفاف جمهوری اسلامی در قبال ملت‌های منطقه اظهار داشت: رهبری پس از تحولات بین‌المللی و به ویژه تحولات غرب آسیا بعد از لشکرکشی‌ آمریکا در 11 سپتامبر به بهانه مبارزه با تروریسم، سیاست روشنی را مطرح کرده‌اند.

وی ضمن اشاره به حمایت معنوی جمهوری اسلامی از ملت‌ها افزود: طبیعی است که با هشدار اخیر رهبری به رژیم آل سعود حرکت آنها با شکست مواجه خواهد شد و  رژیم آل سعود نمی‌تواند احساس کند که با آرامش می‌‌تواند به اهدافش برسد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: