شنبه 11 آوریل 15 | 11:57
نماینده نصر تهران خطاب به وزیر ارتباطات:

آزادسازی تأمین پهنای باند به نفع دولت است

نماینده سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران گفت: برنامه‌های توسعه‌ای دولت در گِرو آزادسازی تأمین و توزیع پهنای باند است.


139309141245077014223643

نماینده سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران گفت: برنامه‌های توسعه‌ای دولت در گِرو آزادسازی تأمین و توزیع پهنای باند است.

محمودرضا خادمی یکی از فعالان بخش خصوصی بازار اینترنت در همایش برنامه‌های فاوا که در وزارت ارتباطات برگزار شد و وزیر ارتباطات نیز در آن حضور داشت با اشاره به اینکه آمدن دولت یازدهم موجب شد یکسری اقدامات مثبت کلید خورد، اظهار کرد: گمان می‌کنم اگر این اقدامات به صورت زنجیره‌ای دنبال نشود تأثیرات مثبتش کم می‌شود.

وی ساماندهی بازار از طریق تجمیع پروانه‌های ارتباطی را یکی از این موارد دانست و عنوان کرد: این اقدام با توجه به منافع کاربران (مردم) و حاکمیت صورت گرفت اما باید سیاست‌های تشویقی شفافی هم که حقوق شرکت‌ها را به دنبال دارد، داشته باشد.

او افزود: موضوع دیگر آزاد گذاشتن تعرفه‌ها طبق روند بازار رقابت است و تعرفه‌گذاری را باید تنها در حوزه‌های انحصاری داشته باشیم.

عضو کمیسیون اینترنت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران با انتقاد از ساختار رگولاتوری گفت: رگولاتوری در زمینه تحقیقات، توسعه و نظارت براساس شِمای جهانی نیازمند بنیه قوی‌تری است.

خادمی به مهم‌ترین سرفصل صحبت‌هایش که آزادسازی واردات پهنای باند اینترنت بود اشاره کرد و گفت: انحصار از تأمین و توزیع پهنای باند باید برداشته شود. اگر وضعیت به همین شکل بماند انتظارات مدنظر دولت برآورده نمی‌شود و برنامه‌های توسعه‌ای روی زمین می‌ماند.

وی افزود: نمونه موفق آزادسازی‌ها را می‌توان، ورود موفق اپراتور دوم ارتباطی به کشور دانست که قفل چند ساله انحصار در زمینه موبایل به واسطه آن شکسته شد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: