یکشنبه 12 آوریل 15 | 15:15
سرپرست سابق کمیته امداد امام خمینی(ره):

مسئولیت در نظام اسلامی فخرفروشی نیست

سرپرست سابق کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: مسئولیت در نظام اسلامی فخرفروشی نیست بلکه یک تکلیف است.


13931207000333_PhotoA

سرپرست سابق کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: مسئولیت در نظام اسلامی فخرفروشی نیست بلکه یک تکلیف است.

حسین انواری در آیین تودیع و معارفه اعضای هیأت امنا و رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) که با حضور مسئولان لشکری و کشوری و نمایندگان مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز در سالن همایش‌های غدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) برگزار شد، اظهار داشت: سال 94 از سوی مقام معظم رهبری سال «دولت، ملت، همدلی و همزبانی» نامگذاری شده است که شفافیت همدلی و همزبانی را در امداد مشاهده می‌کنید.

وی تصریح کرد: نقش کمیته امداد، نقش همدلی و آرامش‌دهنده دل‌های مضطر است و مجموعه تلاش‌های کمیته امداد بر محور همدلی و همزبانی بین خیرین، حامیان و مردم بنا شده است.

وی با اشاره به همکاری و همدلی سایر بخش‌ها و مسئولان در ارائه خدمات جامعه هدف کمیته امداد گفت: دانشگاهیان، ائمه جماعات، نمایندگان مقام معظم رهبری در سراسر کشور، قوه قضائیه، دولت، استانداران و… همدلی بسیار بالایی را در ارائه خدمات به محرومان نشان داده‌اند.

انواری با اشاره به تدبیر مقام معظم رهبری و ایجاد تغییرات در کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: جا دارد که از تدبیر ایشان در این زمینه قدردانی کنم، چرا که تغییرات و تحولات در دستگاه های تحت امر مقام معظم رهبری قبل از اینکه سیر نزولی پیدا کنند، تلاش می‌شود که با یک حرکت جدید به جایگاه بالاتری برسد.

سرپرست سابق کمیته امداد امام خمینی(ره) خاطرنشان کرد: همزمان با فعالیت بنده به عنوان سرپرست کمیته امداد امام خمینی(ره)، مقام معظم رهبری تأکید کردند که باید در کمیته امداد، تحول صورت بگیرد و بر همین اساس، تمام برنامه‌ها به کمیته امداد برای رسیدن به جایگاه بالاتر و تحول در این مجموعه صورت گرفت.

انواری بیان داشت: در حال حاضر در یک فضای جدیدی هستیم که تغییراتی در اساسنامه کمیته امداد شکل گرفته است و عزیزان به هیأت امنای کمیته امداد اضافه شده‌اند.

وی در خصوص ویژگی‌های فتاح رئیس جدید کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: ایشان انسانی مؤمن و متعهد است.

سرپرست سابق کمیته امداد امام خمینی(ره) در ادامه با اشاره به اینکه تمامی امدادگران با این نگاه که کمیته امداد یک عبادتگاه است، فعالیت خود را انجام می‌دهند، گفت: از التفاتات مقام معظم رهبری که به مجموعه امداد ابراز فرمودند و تأییدی بر عملکرد کمیته امداد در سال‌های گذشته بود نیز تشکر می‌کنم.

وی جنس مسئولیت در نظام جمهوری را جنس امانتداری دانست و گفت: امانت در نظام اسلامی باید به اهلش واگذار شود و در واقع مسئولیت در نظام اسلامی فخرفروشی نیست بلکه یک تکلیف است.

سرپرست سابق کمیته امداد امام خمینی(ره) تصریح کرد: نکته مهم مسئولیت این است که مسئولیت وسیله‌ای برای آزمون الهی است و خداوند انسان‌ها را که زیباترین خلق خودش هستند اینگونه آزمایش می‌کند.

انواری تصریح کرد: بعد از 35 سال از فعالیت کمیته امداد، شاهد آثار و برکات این مجموعه هستیم و امیدواریم در دوره جدید نیز شاهد تحلوات عظیمی در مجموعه کمیته امداد باشیم.

 

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: