یکشنبه 12 آوریل 15 | 20:34

تداوم گرد‌ و‌ غبار جنوب کشور

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از تداوم گرد و غبار و کاهش دید افقی در جنوب و بارش باران در شمال و غرب کشور خبر داد.


1630401

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از تداوم گرد و غبار و کاهش دید افقی در جنوب و بارش باران در شمال و غرب کشور خبر داد.

احد وظیفه با اشاره به نقشه های پیشیابی هواشناسی اظهار داشت: امشب سامانه بارشی درمناطق غرب، جنوب غرب، دامنه های زاگرس، سواحل دریای خزر، دامنه های جنوبی البرز، شمال شرق و بخش‌هایی از نواحی مرکزی کشور فعال بوده و سبب بارش باران، گاهی رعد وبرق و وزش باد و در مناطق مستعد بارش تگرگ خواهد شد که این وضعیت از بعد از ظهر در شمال غرب کشور نیز پیش‌بینی می شود.

به گفته وی،  تصاویر دریافتی از ماهواره هواشناسی گرد وغبار را در استان های واقع در جنوب غرب، جنوب، برخی نقاط شرق و جنوب شرق نشان می دهد که امروز این وضعیت همراه با کاهش دید در نواحی ذکر شده تداوم خواهد داشت.

وظیفه با بیان این که روز سه شنبه دربرخی نقاط شمال شرق و شرق کشور بارش پراکنده داشته و بتدریج این سامانه از کشور خارج می‌شود،اظهار داشت: روز دوشنبه در شمال غرب، سواحل دریای خزر، به ویژه در شرق دریا، شمال شرق، زاگرس جنوبی، دامنه های البرز و به صورت پراکنده در بخش‌هایی از شرق، جنوب و دامنه های زاگرس مرکزی ابرناکی و بارش باران گاهی با رعد وبرق پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی تصریح کرد: روز سه شنبه در شمال غرب و برخی مناطق غرب کشور بارش پیش‌بینی می‌شود و در سایر مناطق کشور جو آرام خواهد بود.

وی با بیان اینکه از بعدازظهر امروز و طی روز دوشنبه دریای خزر و روزهای دوشنبه وسه شنبه خلیج فارس مواج خواهد بود، تأکید کرد:  روز دوشنبه در استانهای البرز، تهران، سمنان، قم و اصفهان وزش باد نسبتا شدید پیش بینی می شود. دمای هوا روز دوشنبه در نیمه غربی و شمالی کشور و روز سه شنبه در شمال شرق و شرق کشور کاهش می‌یابد.

وظیفه یادآور شد: فردا  آسمان پایتخت نیمه ابری گاهی همراه با وزش بادشدید در ارتفاعات بارش پراکنده با کمینه و بیشینه  دمای ۸ و ۱۷ درجه سانتی‌گراد بالای صفر پیش‌بینی می‌شود.

 

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: