یکشنبه 12 آوریل 15 | 20:43

سوغات، اقتصاد را دگرگون می‌کند

مدیرعامل شرکت توسعه ایرانگردی در افتتاحیه نخستین نمایشگاه سوغات ملی گفت: سوغات، اقتصاد خانوارها را دگرگون می‌کند.


1638101

مدیرعامل شرکت توسعه ایرانگردی در افتتاحیه نخستین نمایشگاه سوغات ملی گفت: سوغات، اقتصاد خانوارها را دگرگون می‌کند.

نخستین همایش و نمایشگاه سوغات ملی ایران که توسط شرکت توسعه ایرانگردی و جهانگردی برگزار شده، از امروز ۲۳ فروردین ماه به مدت ۳ روز در محل برج میلاد برپاست.

سیدعلی آقازاده، مدیرعامل شرکت توسعه ایرانگردی و جهانگردی در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه اظهار داشت: هدف از برگزاری این نمایشگاه معرفی بیشتر سوغات ایران و تولیدات صنایع دستی استان‌ها است.

وی در ادامه افزود: صنعت سوغات را می‌توان به عنوان منبع اقتصاد پایدار و درآمد پایدار خانواده‌ها گسترش داد و به نوعی از این طریق اشتغال دائمی برای خانوارها در استان‌های مختلف کشور ایجاد کرد.

مدیر عامل شرکت توسعه ایرانگردی و جهانگردی گفت:‌سوغات می‌تواند اقتصاد خانواده‌ها را دگرگون کند به دلیل اینکه گردشگران داخلی و خارجی، اقبال خوبی به سوغات استان‌های مختلف نشان می‌دهند.

آقازاده درباره این‌که محل برج میلاد به عنوان محل برپایی این نمایشگاه انتخاب شده است، گفت: برج میلاد، نماد ملی است و انشاالله در سال‌های آتی این نمایشگاه را در استان‌های مختلف کشور برگزار خواهیم کرد.

بهمن نامور مطلق معاون صنایع دستی کشور نیز امروز در مراسم افتتاحیه نمایشگاه سوغات اظهار داشت: بدون نگاه به سوغات هم گردشگری و هم صنایع دستی ناقص خواهد بود.

وی افزود: به طور مثال در آمریکا طی یکسال گردش مالی سوغات رقمی معادل ۱۷ میلیارد دلار بوده است و در آمریکا ۳۰ هزار فروشگاه در این رابطه فعال است.

سعید شیرکوند معاون سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی نیز در این مراسم سوغات را از نگاه اقتصادی یکی از مهمترین بخش‌هایی عنوان کرد که می‌توان از طریق آن برای کشور درآمدزایی داشت.

نمایشگاه سوغات ملی ایران از امروز به مدت سه روز از ساعت ۹ صبح تا ۹ شب در محل برج میلاد دایر خواهد بود.

 

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: