دوشنبه 13 آوریل 15 | 09:40
جام جهانی كشتی آزاد - آمریكا؛

ایران بابرد آمریکا قهرمان جهان شد

تیم ملی کشتی آزاد ایران که تا دیدار فینال همه رقیبانش را با اقتدار مغلوب کرده بود، در دیدار پایانی آمریکا را هم برد و قهرمان جهان شد. همچنین رهبر معظم انقلاب، این قهرمانی را به ملی پوشان تبریک گفتند.


تیم ملی کشتی آزاد ایران که تا دیدار فینال همه رقیبانش را با اقتدار مغلوب کرده بود، در دیدار پایانی آمریکا را هم برد و قهرمان جهان شد. همچنین رهبر معظم انقلاب، این قهرمانی را به ملی پوشان تبریک گفتند.

کشتی آزاد

تیم ملی كشتی آزاد ایران بامداد امروز دوشنبه در فينال رقابتهای جام جهانی در سالن فاروم لس‌آنجلس رودرروی تيم آمريكا قرار گرفت و تيم ميزبان را با نتیجه ۵ بر ۳ شكست داد و قهرمان شد.

شاگردان رسول خادم در دیدارهای قبلی خود تیم بلاروس را با نتیجه ۸ بر صفر و تیم تركیه را ۷ بر یك و تيم مدعی و قدرتمند آذربايجان را با نتيجه ۷ بر یک شكست داده بودند.

كسب عنوان قهرماني رقابتهای جام جهانی ۲۰۱۵ آمريكا، چهارمين قهرمانی متوالی ايران در جام جهانی است. تيم ملی كشتی آزاد ايران پيش از اين در جام جهانی ۲۰۱۲ باكو، ۲۰۱۳ تهران و ۲۰۱۴ لس آنجلس نيز به عنوان قهرمان رسيده بود.

بر این اساس نتایج انفرادی دیدار تیم ملی ایران با آمريكا به شرح زیر است:
۵۷ کیلوگرم: حسن رحیمی ۵ (برنده) – آنتونی راموس ۵

۶۱ کیلوگرم: بهنام احسان پور ۹ (برنده) – کلمن اسکات ۷

۶۵ کیلوگرم: مسعود اسماعيل پور ۱ – برنت متک کالف ۳ (برنده)

۷۰ کیلوگرم: حسن یزدانی ۳ (برنده) – نیکولاس مارابل ۱

۷۴ کیلوگرم: مرتضی رضایی قلعه (صفر) – جردن باروز ۱۰ (برنده)

۸۶ کیلوگرم: ميثم مصطفي جوكار ۱۲ (برنده)- کلایتون فاستر ۲

۹۷ کیلوگرم: محمد حسين محمديان ۳ – جک وارنر ۳ (برنده)

۱۲۵ کیلوگرم: کمیل قاسمی ۲ (برنده) – زاچ ری یک

همچنین مقام معظم رهبری در پیامی به مناسبت پیروزی تیم کشتی ایران در جام جهانی تاکید کردند از اینکه فرزندان‌مان توانستند بار دیگر در عرصه بین‌المللی برای این ملت شریف افتخار آفرینی کنند خدا را شکر می‌کنم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری در پی قهرمانی مقتدرانه تیم ملی کشتی آزاد جمهوری اسلامی ایران در رقابتهای جام جهانی آمریکا، حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی با صدور پیامی از کشتی‌گیران و مربیان تیم ملی کشتی آزاد تقدیر کردند.

متن پیام رهبر معظم انقلاب به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
کسب مقام قهرمانی جام جهانی را به کشتی‌گیران و دست اندرکاران تیم ملی کشتی آزاد کشور عزیزمان ایران تبریک می‌گویم و از اینکه فرزندانمان توانستند بار دیگر در عرصه بین المللی برای این ملت شریف افتخار آفرینی کنند خدا را شکر می‌کنم.

سیّد علی خامنه‌ای
24 فروردین 1394

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: