جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹
سه شنبه ۲۵ فروردین ۹۴ | ۱۹:۵۰
در فروردین ماه 94

4صندوق سرمایه گذاری مجوز فعالیت گرفتند

سازمان بورس و اوراق بهادار در فروردین ماه سال 1394، مجوز تاسیس و فعالیت 4 صندوق سرمایه‌ گذاری را صادر کرد.


13940119000571_PhotoA

سازمان بورس و اوراق بهادار در فروردین ماه سال 1394، مجوز تاسیس و فعالیت 4 صندوق سرمایه‌ گذاری را صادر کرد.

سیاوش پرویزی نژاد، کارشناس اداره امور نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: در فرودین ماه 94 مجوز تأسیس 4 صندوق بازارگردانی آرمان اعتلاء کشاورزی، سهام بزرگ کاردان، تجارت شاخصی کاردان و صندوق با درآمد ثابت کاردان را صادر کرد.

صندوق بازارگردانی آرمان اعتلاء کشاورزی در سهام(بازارگردانی) بوده و مدیر آن شرکت کارگزاری بانک کشاورزی بوده است، صندوق سهام بزرگ کاردان، در سهام و با مدیریت شرکت تأمین سرمایه کاردان مجوز فعالیت خود را دریافت کرد، صندوق تجارت شاخصی کاردان، در سهام، قابل معامله و با مدیریت تأمین سرمایه کاردان و صندوق با درآمد ثابت کاردان در اوراق بهادار با درآمد ثابت و با تضمین سود بوده و مدیریت آن نیز بر عهده شرکت تأمین سرمایه کاردان است.

وی در این باره ادامه داد: صندوق بازارگردانی آرمان اعتلاء کشاورزی در سهام (بازارگردانی) بوده و مدیر آن شرکت کارگزاری بانک کشاورزی بوده است، صندوق سهام بزرگ کاردان، در سهام و با مدیریت شرکت تأمین سرمایه کاردان مجوز فعالیت خود را دریافت کرد، صندوق تجارت شاخصی کاردان، در سهام، قابل معامله و با مدیریت تأمین سرمایه کاردان و صندوق با درآمد ثابت کاردان در اوراق بهادار با درآمد ثابت و با تضمین سود بوده و مدیریت آن نیز بر عهده شرکت تأمین سرمایه کاردان است.

وی در خصوص ارزش کل صندوق های سرمایه­ گذاری در تاریخ 22  فروردین ماه  1394  افزود : ارزش صندوق های با درآمد ثابت   59 هزار میلیارد ریال، ارزش صندوق های سرمایه گذاری مختلط  573 میلیارد ریال، صندوق های سرمایه گذاری سهام بزرگ 7 هزار میلیارد ریال، صندوق های شاخصی 83 میلیارد ریال، صندوق سهام کوچک 4 هزار میلیارد ریال، صندوق های قابل معامله نیز  1.700 میلیارد  ریال که در کل ارزش صندوق های سرمایه گذاری تا تاریخ 22 فروردین ماه معادل 74 هزار میلیارد ریال خواهد بود.

از کل ارزش دارایی های صندوق مبلغ 14 هزار میلیارد ریال سهم و مابقی به اوراق مشارکت و صکوک، سپرده بانکی و وجه نقد اختصاص داده شده است.

وی در ادامه خاطرنشان ساخت: تا فروردین ماه سال جاری، 139 صندوق فعال در بازار سرمایه مشغول به فعالیت هستند که در این میان، 35 صندوق با درآمد ثابت، 12 صندوق سرمایه گذاری مختلط، 11 صندوق سرمایه گذاری سهام بزرگ،1 صندوق شاخصی، 72 صندوق سرمایه گذاری سهام کوچک و 8 صندوق قابل معامله مشغول به فعالیت هستند.

وی افزود: تعداد صندوق های بازارگردانی که مجوز تاسیس و فعالیت از سازمان دریافت کرده­ اند 5 صندوق است که عبارتند از: صندوق سرمایه گذاری بازارگردانی نوین پیشرو، امید لوتوس پارسیان، حکمت ایرانیان یکم، گروه توسعه بهشهر و آرمان اعتلاء کشاورزی.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: