سه‌شنبه 14 آوریل 15 | 10:20

طنز: چگونه اعتماد به نفسمان را زیادتر کنیم؟

رضا احسان‌پور

اعتماد به نفس دیگران را از آنها سلب کنید. ساده‌ترین روش این است که بدون اینکه برای افزایش اعتماد به نفس خودتان زحمتی بکشید، باعث شوید اعتماد به نفس دیگران از اعتماد به نفس شما کمتر شود. یکی از راه‌های مفید برای رسیدن به این هدف، نقد شبانه‌روزی افراد و عملکرد آنها است. مهم نیست که شما در فلان موضوع تخصص لازم را دارید یا نه! مهم این است که شما بتوانید هر چیز تایید شدنی‌ای را تایید نکنید!


تریبون مستضعفین- رضا احسان پور

 راه‌های مختلفی برای افزایش اعتماد به نفس وجود دارد؛ از جمله:

 1- اعتماد به نفس دیگران را از آنها سلب کنید. ساده‌ترین روش این است که بدون اینکه برای افزایش اعتماد به نفس خودتان زحمتی بکشید، باعث شوید اعتماد به نفس دیگران از اعتماد به نفس شما کمتر شود. یکی از راه‌های مفید برای رسیدن به این هدف، نقد شبانه‌روزی افراد و عملکرد آنها است. مهم نیست که شما در فلان موضوع تخصص لازم را دارید یا نه! مهم این است که شما بتوانید هر چیز تایید شدنی‌ای را تایید نکنید! فلان فیلم بد است؛ فلان کتاب مزخرف است. فلان مسئول، دزد است و …

 2- از فضای مجازی نهایت استفاده را ببرید. شما می‌توانید شاعر نباشید، منتقد نباشید، نویسنده نباشید، گرافیست نباشید، در هیچ زمینه‌ای صاحب نظر نباشید ولی در عوض بالای پانصد لایک زیر هر مطلبتان در فیسبوک داشته باشید. همین برای شما کافی است تا در مورد همه چیز اظهار نظر کنید. اینکه چرا پانصد نفر شما را قبول دارند دلایل مختلفی می‌تواند داشته باشد که به خودشان مربوط است. شما فقط کار خودتان را کرده و فکر و ذکرتان را روی افزایش هر چه بیش از پیش لایک‌ها متمرکز کنید. از راه اندازی صفحه طرفداران در فیسبوک که توسط خودتان اداره می‌شود ولی وانمود می‌کنید که شخص یا اشخاص دیگری که از طرفداران شما هستند آن را اداره می‌کنند غافل نشوید.

 3- مطالعه جملات زیبای پشت کامیون‌ها، تماشای فیلم‌های هندی و سریال‌های ماهواره‌ای، مطالعه کلیه کتاب‌های روانشناسی با عناوین دربرگیرنده حیواناتی از قبیل قورباغه و گوسفند و کرات وسیارات دیگر، مصرف قرص‌هایی که داخل ماهواره تبلیغ می‌کنند، مصرف کرم حلزون و خرید کفش تن تاک و دمپایی نیکتا!

 4- به هیچ وجه خودتان را در معرض ارتباط مستقیم با مردم و نقد شدن قرار ندهید. هر چه دسترسی به شما سخت‌تر باشد و مردم فرصت نکنند از شما انتقاد کنند و نظراتشان را در خصوص شما و عملکرد شما به گوشتان برسانند، شما وجدان راحت‌تر و اعتماد به نفس بیشتری دارید. برای بیشتر شدن اعتماد به نفس، افرادی را که برای شما و گزارش همه‌ی فعالیت‌ها و کارهایتان، روزنامه و سایت راه اندازی کرده و زندگی شما را مو به مو و لحظه به لحظه مثل فوتبال گزارش می‌کنند استخدام کنید.

 5- به خودتان تلقین کنید. خب؟

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: